Slovenská reprezentácia získala dva veľké talenty. Jeden dostal občianstvo a syn slávneho otca výnimku

Slovenská reprezentácia získala dva veľké talenty. Jeden dostal občianstvo a syn slávneho otca výnimku
Sprava Vladimír Dravecký a Patryk Zubek. Zdroj: Koláž/tvnoviny.sk

Škála šikovných slovenských hokejistov sa opäť rozrástla. V ostatných dňoch totiž dostali oficiálne zelenú hájiť dres s dvojkrížom na hrudi dvaja tínedžeri, ktorí sú veľkým prísľubom do budúcnosti.

Vyzerá to tak, že budúcnosť slovenského hokeja je opäť o čosi lesklejšia. Okrem viacerých hráčov, ktorí prešli v ostatných dvoch NHL draftoch v najvyšších kolách, sa totiž záber šikovných mladíkov teraz rozrástol o dvojicu 17-ročných obrancov.

Ako sa nám podarilo zistiť, šancu zabojovať o blížiace sa MS do 18 rokov v drese Slovenska tak už oficiálne budú môcť Vladimír Dravecký mladší a Patryk Zubek.

Prvý je synom niekdajšieho reprezentačného útočníka Vladimíra Draveckého, druhý rodákom z Poľska, ktorý však do slovenskej juniorskej súťaže vletel ako víchor, veď má podobné čísla ako Šimon Nemec.

Prečítajte si tiež:

Dostal výnimku

„Dravec“ junior sa síce narodil v Spojených štátoch amerických, kde jeho otec v tom čase hrával, avšak väčšinu doterajšej kariéry pre rodinné zázemie odohral v Česku. Otec totiž už desať rokov pôsobí v Třinci.

Z tohto dôvodu tak doteraz nespĺňal podmienky na reprezentovanie ako Slovenska, ani USA, hoci vlastní obe občianstva.

Situácia sa však zmenila pred touto sezónou, v ktorej sa rozhodol pôsobiť v súťažiach Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

„Medzinárodnú hokejovú federáciu (IIHF) sme preto požiadali o udelenie výnimky, aby nemusel odohrať dve kompletné sezóny u nás, a aby už teraz mohol byť súčasťou národného tímu do 18 rokov. IIHF tejto žiadosti vyhovela,“ ozrejmil pre TVNOVINY.sk hovorca zväzu Peter Jánošík.

Prečítajte si tiež:

Definitívne Slovákom

Prakticky tesne pred začiatkom šampionátu (25. apríla) vo Fínsku prišla pre trénera reprezentačnej osemnástky Martina Dendisa ďalšia pozitívna správa.

„V pondelok (8. 4.) dostal Patryk Zubek osvedčenie o slovenskom občianstve, následne ešte absolvoval návštevu Bratislavy, kde sa musel zapísať do registra, aby mohol dostať slovenský rodný list a žiadať o slovenský pas. Ten dostal v stredu, a tak mu už nič nebráni v tom, aby mohol hrať za slovenskú reprezentáciu,“ prezradil nám jeho agent Igor Bielčík zo Sport Invest Hockey.

Obaja tínedžeri sa už tak pripojili k tomuto mládežníckemu národnému tímu, ktorý v rámci prípravy pokračuje tréningovým blokom. Jeho súčasťou je aj dvojzápas s rovesníkmi z Poľska, čo má akiste najmä pre Zubeka špecifickú príchuť.

Slovenská seniorská reprezentácia sa prvýkrát v rámci prípravy predstaví v Humennom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.