Anastasia Kuzminová si predĺži svoju úspešnú kariéru. Podpísala novú zmluvu

Anastasia Kuzminová si predĺži svoju úspešnú kariéru. Podpísala novú zmluvu
Anastasia Kuzminová. Zdroj: TASR

Tridsaťdeväťročná Kuzminová sa rozhodla vrátiť na bežky v januári na domácich ME v Osrblí po takmer piatich rokoch. Najúspešnejšia slovenská biatlonistka ukončila kariéru v roku 2019 a odvtedy sa venovala prevažne práci s mládežou.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová bude pokračovať v kariére, ktorú si predĺži minimálne o nasledujúcu sezónu. Vo štvrtok podpísala zmluvu o spolupráci s VŠC DUKLA Banská Bystrica. Športové stredisko rezortu ministerstva obrany SR o tom informovalo na svojom webe. 

Tridsaťdeväťročná Kuzminová sa rozhodla vrátiť na bežky v januári na domácich ME v Osrblí po takmer piatich rokoch. Najúspešnejšia slovenská biatlonistka ukončila kariéru v roku 2019 a odvtedy sa venovala prevažne práci s mládežou. V októbri však ohlásila návrat do súťažného kolotoča a okrem ME sa neskôr predstavila aj na MS a vo Svetovom pohári. 

„Keď som sa rozhodla vrátiť do súťažného biatlonu, nedopadlo všetko podľa mojich predstáv, ale pochopila som, že keď chcem ísť ešte vyššie a byť konkurencieschopná, chce to dlhodobo pracovať profesionálne a venovať tomu viac času. Pod strechou Dukly mám možnosť využívať profesionálne podmienky na tréning a súčasne byť dlhodobo pod dohľadom odborníkov," povedala po podpise zmluvy s riaditeľom VŠC Matejom Tóthom.

Prečítajte si tiež:

Začala s prípravou

Výsledky z uplynulej sezóny chce v tej nasledujúcej vylepšiť a zároveň chce pomôcť mladému slovenskému tímu v boji o body do SP. Prípravu na nový ročník odštartovala už vo štvrtok.

„Už dnes odchádzam na trojtýždňové tréningové sústredenie do Nórska. Plány a očakávania do novej sezóny sú určite vyššie ako boli pred ME v Osrblí a MS v Novom Meste na Morave. Celá príprava bude smerovať k tomu, aby som pomohla slovenskej štafete a bola ešte viac platná ako na ME a MS. Chcem byť ťahúňom a k tomu, aby som to dokázala, sa musím sústrediť okrem pomoci kolektívu na vlastnú výkonnosť. Plán prípravy a štartov v súťažiach mám po konzultáciách s mojím trénerom, manželom Danielom už jasný. No súčasne sme samozrejme ochotní a pripravení prispôsobiť prípravu spolu s reprezentačným družstvom. Čo sa týka súťaženia, dostala som pozvánku na exhibičné preteky už toto leto v Nórsku." 

Prečítajte si tiež:

Motivuje ju syn

Kuzminová nevylúčila ani účasť na ďalšej zimnej olympiáde. Počas kariéry nazbierala pod piatimi kruhmi tri zlaté a tri strieborné medaily. Na konte má aj kompletnú medailovú zbierku z MS. Kuzminová priznala, že jej veľkým motivátorom je syn Jelisej, ktorý sa venuje bežeckému lyžovaniu. 

„Môj syn je najväčší fanúšik môjho návratu, práve on je ten, ktorý ma tlačí dopredu. Počas spoločných tréningov sa často povzbudzujeme. Pre Jeliseja je momentálny cieľ účasť na zimnom EYOFe a prípadná spoločná účasť na ZOH by bola naším spoločným cieľom a snom," dodala. 

Radosť z pokračovania jej kariéry má aj šéf Dukly Tóth. „Nasťa je najúspešnejšia olympionička histórie Slovenska a preto je to pre nás česť, že sa opäť vrátila do profesionálneho športu. Sme radi, že my ako VŠC DUKLA jej môžeme profesionálne podmienky zabezpečiť. Aj napriek tomu, že sa po návrate do biatlonu pripravovala v amatérskych podmienkach, ukázalo sa, že je konkurencieschopná a že je schopná zaradiť sa minimálne do širšej svetovej špičky. Čakáme, že bude pevnou súčasťou slovenskej reprezentácie, bude pravidelne bodovať vo Svetovom pohári a s jej pomocou sa Slovensko posunie vyššie v pohári národov."

V priebehu minulej sezóny sa vrátila do súťažného diania.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Biatlon

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.