Za toto by sa nemuseli hanbiť ani Pasienky. Štadión Neapola je v šokujúcom stave

Útroby štadióna.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Napoli Magazine

Pod Vezuvom pôsobí slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Od jeho otvorenia v decembri 1959 uplynulo už takmer šesť desaťročí. Hoci stále patrí medzi dominanty mesta, jeho čoraz horší stav sa skryť nedá.

Štadión San Paolo v Neapole pôsobí majestátne, s kapacitou 60-tisíc divákov je po milánskom Štadióne Giuseppeho Meazzu a Olympijskom štadióne v Ríme tretím najväčším v Taliansku.

Domáci stánok tamojšieho SSC, v ktorom medzi najväčšie hviezdy patrí aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, je momentálne v procese 25-miliónovej rekonštrukcie . Zlý stav futbalového chrámu potvrdil aj otec našej ikony Richard Hamšík. „Najvyššiu časť tribúny museli pred piatimi rokmi pre bezpečnosť zatvoriť," povedal pre SME .

Zdroj: TASR/AP

Hoci sa špekulovalo, že prezident "Partenopei" Aurelio de Laurentiis bude chcieť domáce stretnutia v Lige majstrov presunúť do 160km vzdialeného Bari (je vlastníkom aj tohto klubu), napokon sa tak nestalo.

Prvý muž klubu počas tohto leta vyslovil nespokojnosť s rekonštrukčnými prácami, štadión dokonca prirovnal k toalete či k nočnej more . Európska futbalová únia (UEFA) však žiadne pohrozenie či reštrikciu nevydala, takže Hamšíkovci zápasy v najprestížnejšej klubovej súťaži hrajú na domácom trávniku.

Zdroj: Twitter/Melissa Reddy

Starostí na neapolskom stánku je však viac než dosť. Okrem nefunkčných toaliet boli problémy s postrekovačmi, popri miestach na sedenie hromadne rástla burina.

Najnovšie svet obletelo video, na ktorom si novinári na ceste do mixzóny musia prejsť "tunelom", kde vidno ošarpanú a popadanú omietku, vlhké steny, plesne, hrdzu a mnoho ďalších komplikácií.


Zdroj: YouTube/Napoli Piú

Rozčarovanie vyvoláva aj najvyššia rada na sedenie, z ktorej by dieťa bez akýchkoľvek problémov vypadlo. 

Zdroj: Twitter/Luis Mazariegos 

Pri pohľade na snímky z Neapola sa slovenským fanúšikom určite vynorí spomienka na účinkovanie bratislavského Slovana v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA v sezóne 2014/2015.

V poslednom domácom zápase I-skupiny "belasí" hostili švajčiarsky Young Boys Bern. Redaktor klubovej televízie zdokumentoval a komicky popísal stav štadióna, na ktorom sa hrala celoeurópska súťaž.

https://www.youtube.com/watch?v=hjjfpU0ZHUU


Zdroj: YouTube/BSC Young Boys

NEAPOL/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti