Z Česka až do zámoria. Slovenský reprezentant prezradil detaily podpisu s tímom NHL (rozhovor)

Z Česka až do zámoria. Slovenský reprezentant prezradil detaily podpisu s tímom NHL (rozhovor)
Oliver Okuliar. Zdroj: TASR - Roman Hanc

V zámorí podpísal zmluvu na jeden rok.

Pred pár dňami slovenský mediálny priestor zaplavila priam šokujúca správa. Hokejový reprezentant Oliver Okuliar totiž podpísal ročný nováčikovský kontrakt s Floridou Panthers z NHL. Dvadsaťtriročný Trenčan odohral túto sezónu v českom Hradci Králové, kde v 52 dueloch pozbieral 45 bodov (24+21).

Rodák z Trenčína aktuálne bojuje v slovenskej reprezentácii o miesto na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Česku. Zrejme aj vzhľadom na reprezentačné povinnosti nechcel veľmi hovoriť o svojom podpise s účastníkom najlepšej hokejovej ligy sveta, no pre náš web TVNOVINY.sk poskytol exkluzívny rozhovor.

Prečítajte si tiež:

Záujem bol dlhší čas

Pred pár dňami Slovensko obletela správy o vašom podpise s Floridou. Čo prežívate?

Som za to rád, ale stále to je len prvý krok k tomu, aby som sa zasa posunul o čosi ďalej. Beriem to preto triezvo. Ešte som žiadny zápas v NHL neodohral a vlastne tam ešte ani nie som.

Ako dlho ste boli v kontakte?

Zaujímali sa o mňa dlhšie, sledovali ma už v minulej sezóne. Ja som mal tiež záujem, no k podpisu došlo len pár dní predtým, ako to klub oznámil.

Museli ste cestovať aj do zámoria?

Nie, celý čas som bol v Európe. Komunikoval som so skautmi Floridy, následne som volal aj s generálnym manažérom klubu Billom Zitom.

Zaujímali sa o vás aj iné tímy z profiligy?

Áno, k nejakej komunikácii došlo aj s ďalšími, ale nakoniec to bola Florida, ktorá o mňa prejavila najvážnejší záujem. Nesmierne si to vážim.

Prečítajte si tiež:

Len dve možnosti

Riešili ste už vaše ďalšie kroky?

Avizovali mi už, že by boli radi, ak by som tam odišiel o čosi skôr, ale dohodli sme sa, že si tieto veci necháme po povinnostiach v reprezentácii. Tá je pre mňa momentálne prvoradá.

Predsa len, počítajú s vami už od začiatku do prvého tímu?

Kiežby to tak bolo, ale nemám žiadnu garanciu. Musím sa najskôr ukázať a verím, že zabojujem o to, aby mi dali šancu čo najskôr.

Bola v hre aj iná možnosť ako NHL?

Mal som nejaké informácie, že sa o mňa zaujímajú aj tímy z iných európskych líg, ale pre mňa boli len dve možnosti. Ak by som nepodpísal s Floridou, zostal by som v Hradci Králové.

Aktuálne bojujete v reprezentácii o druhý šampionát v rade. V príprave proti Švajčiarom ste zaznamenali dve asistencie. Ako hodnotíte túto dvojkonfrontáciu?

Vyhrali sme oba zápasy proti ťažkému súperovi, čo si rozhodne ceníme. Naďalej budeme chcieť hrať hokej, aký sme ukázali teraz v Humennom. Čaká nás ďalšia fáza prípravy v Nemecku, kde spravím maximum pre to, aby som bol v konečnej nominácii.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.