EURO 2024 sa nezadržateľne blíži. Markíza už o dva mesiace prinesie divákom veľkolepý športový zážitok

EURO 2024 sa nezadržateľne blíži. Markíza už o dva mesiace prinesie divákom veľkolepý športový zážitok
EURO sa nezastaviteľne blíži. A na našich obrazovkách nájdete všetko podstatné. Zdroj: TVNOVINY.sk

Futbalový sviatok sa blíži a vďaka televíziám Markíza, Dajto a streamovacej službe Voyo sa môžu diváci už teraz tešiť na všetky duely majstrovstiev Európy vo futbale, a to aj vrátane zápasov slovenskej reprezentácie, zaujímavých sprievodných programov a množstva ďalších prekvapení.

Už 14. júna 2024, o približne dva mesiace, sa rozohrá na obrazovkách skupiny Markíza mimoriadne atraktívny futbalový turnaj, ktorý každé štyri roky organizuje Európska futbalová únia (UEFA). Potrvá štyri týždne a vyvrcholí finálovým zápasom 14. júla 2024.

Dejiskom šampionátu je Nemecko, súboje o víťaznú trofej sa uskutočnia v desiatich mestách. Atmosférou majstrovstiev ožijú štadióny v Berlíne, Dortmunde, Düsseldorfe, Frankfurte nad Mohanom, Gelsenkirchene, Hamburgu, Kolíne nad Rýnom, Lipsku, Mníchove a Stuttgarte. Otvárací zápas domácej reprezentácie odštartuje v Allianz Aréne v Mníchove a korunovácia nového európskeho futbalového šampióna sa uskutoční na Olympijskom štadióne v Berlíne.

Podľa zaužívaného herného systému záverečného turnaja odohrajú najprv tímy zápasy proti všetkým súperom v základnej skupine a dvaja najlepší v každej zo šiestich skupín postúpia do osemfinále, kde ich doplnia štyria najlepší z tretích miest. Nasledovať bude vyraďovací play-off systém, počnúc osemfinále s najlepšími 16 tímami, ďalej štvrťfinále, semifinále a finále.

Prečítajte si tiež:

Reprezentácia Slovenska sa na európskom kontinentálnom šampionáte UEFA EURO 2024 zúčastní už tretíkrát za sebou. Slovensko sa najlepšie umiestnilo pri svojom premiérovom štarte na turnaji v roku 2016, keď sa prebojovalo do osemfinále. Prvý zápas na tohtoročnom šampionáte čaká Slovákov 17. júna 2024 vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa predstavia proti výberu Belgicka.

Markíza žije futbalom a už čoskoro postupne predstaví všetky detaily a prekvapenia, ktoré má pre divákov pri príležitosti šampionátu pripravené. Diváci Markízy, Dajto a Voyo si budú môcť vychutnať všetkých 51 zápasov šampionátu, chýbať nebude ani nové zápasové štúdio s expertmi z radov bývalých slovenských reprezentantov, analýzy či reportáže priamo z dejiska vo viacerých televíznych programoch, ako aj ďalšie exkluzívne programy.

„Prípravy na šampionát sú v Markíze naozaj v plnom prúde. Všetci pracujeme na tom, aby sme divákom priniesli čo najkvalitnejší zážitok, radosť z hry a všetky emócie, ktoré sú s futbalom ako takým spojené. My v Markíze dlhodobo fandíme športu, a preto som nesmierne rád, že sme oficiálnym vysielateľom Majstrovstiev Európy vo futbale - UEFA EURO 2024 a naši diváci budú pri tom už od 14. júna s nami,“ hovorí generálny riaditeľ TV Markíza Peter Gažík.

„Futbalový turnaj UEFA EURO 2024 je jedným z najväčších eventov nášho športového vysielania a teším sa, že diváci nájdu tento skvelý futbalový sviatok práve na našich obrazovkách. Už niekoľko mesiacov robíme maximum pre to, aby sme divákom sprostredkovali tie najlepšie zážitky, a preto veríme, že si naše vysielanie naplno užijú,“ povedal šéfredaktor redakcie športu TV Markíza Martin Lisý.

Prečítajte si tiež:

Už v týchto dňoch môžu diváci televízie Dajto sledovať každú sobotu po 9.00 hod reláciu UEFA EURO 2024: Magazín, ktorý prináša informácie, reportáže a zaujímavosti týkajúce sa majstrovstiev Európy vo futbale. Markíza podporuje futbal a je hrdým partnerom Slovenského futbalového zväzu, napríklad aj v rámci projektu Školský pohár, pri ktorom futbalom žijú nádejné detské talenty, teda žiaci základných škôl.

Už v marci sme na televízne obrazovky pre nadšencov futbalu v spolupráci so zväzom priniesli galavečer Futbalista roka. Markíza podporuje aj projekt Futbal v meste, ktorého organizátorom je Únia ligových klubov. Pre detské nádejné futbalové talenty a návštevníkov podujatí vo ôsmich krajských mestách Slovenska chystá aj Markíza od 27. apríla skvelé prekvapenia a zaujímavé aktivity.

Fanúšikovia futbalu a diváci televízie Markíza majú aj vďaka programom vo vysielaní možnosť zažiť neopakovateľnú atmosféru majstrovstiev priamo v dejisku. Každú nedeľu majú možnosť vyhrať vstupenky na UEFA EURO 2024 hlasujúci v šou Let's Dance, kde sa predstavil aj jeden z našich najlepších futbalistov a bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica.

Od pondelka 15. apríla 2024 odštartovali súťaže o vstupenky na zápasy slovenskej reprezentácie aj pre divákov rannej relácie televízie Markíza Teleráno a ďalšie súťaže o vstupenky či oficiálny merch UEFA EURO 2024 sú pripravené spolu s množstvom zaujímavostí, noviniek a informácií už čoskoro aj na našich weboch TVNOVINY.sk a Markiza.sk, ako aj na sociálnych sieťach.

Podarí sa našim futbalistom postúpiť do play-off? Takto to vyzeralo na žrebe:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.