Rodák z Bratislavy dokázal, čo nikto v histórii: Stavať mi sochu? Uvidíme, ale dnes oslavujeme a pijeme

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prvý v 120-ročnej histórii. Asi takto bundesligový titul, ktorý od nedele oslavuje Bayer Leverkusen, opíšeme najtrefnejšie. S kapitánskou páskou na ruke ho k nemu doviedol muž s fínskym pasom, ale slovenskými rodičmi – rodák z bratislavských Kramárov Lukáš Hradecký.

Jeho mančaft v 29. kole najvyššej nemeckej súťaže zdolal Brémy jednoznačne 5:0, že má trofej vo vačku tak vedel už v prvom polčase. Po záverečnom hvizde s obrovským úsmevom i humorom odložil pivovú fľašku a ochotne odpovedal na otázky TV Nova.

„Sadol som si na zadok a dve minúty iba sedel, kukal. Užíval som si ten moment. Neuveriteľné, že sme fakt tu. Budem mať o chvíľu 35 rokov, že toto ešte zažijem? Som vďačný, že môžem byť súčasťou takéhoto fantastického klubu. Neskutočné, že sme to vôbec spravili,“ spustil do mikrofónu vynikajúcou slovenčinou.

S Eintrachtom Frankfurt pred šiestimi rokmi vyhral DFB Pokal (nemecký pohár), ale trofej takéhoto rangu ešte na vitrínke nemá.

„Preto som tu prestúpil. Neviem, či som videl dopredu, ale sme tu, robíme tento rozhovor... Je to magické, musíme si to užiť,“ ťažko zaplavený eufóriou hľadal slová.

Prečítajte si tiež:

Bayer v sezóne zdobila nabitá ofenzíva, no hovorí sa, že tituly vyhráva práve obrana. „No brankár ho určite nevyhral, veď na mňa v tejto sezóne takmer nešla ani strela,“ pochválil spoluhráčov a nezabudol vyzdvihnúť ani tých z Česka.

„Keď prišiel do klubu Patrik Schick, hneď som hovoril, že potrebujeme viac Čechov alebo Slovákov. Potom prišli a hneď máme titul. Chodíme spolu do sauny aj na pivo, máme výborné vzťahy,“ vravel čerstvý majster Nemecka. 

Kapitán tímu i fínskej reprezentácie dokázal to, čo v dejinách Leverkusenu nikto iný. Či by mu mali postaviť sochu? „Uvidíme čo bude, ale dnes užívame, dnes pijeme,“ pokračoval s neslabnúcim úsmevom.

„Farmaceuti“ prehrali naposledy 27. mája 2023, koľko voľných dní im doprial tréner Xabi Alonso? „Zajtra nám dal voľno, ale potom už musíme ísť do Londýna (na štvrťfinálovú odvetu Európskej ligy proti West Hamu pozn. red.). No ja zrejme hrať nebudem, takže si oslavy môžem užiť ešte viac,“ zakončil Hradecký.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.