V noci meditoval pred arénou, na druhý deň rozpútal šialenstvo. Samuraj Procházka bol v klietke ako diabol

V noci meditoval pred arénou, na druhý deň rozpútal šialenstvo. Samuraj Procházka bol v klietke ako diabol
Procházka späť na víťaznej vlne. Zdroj: Profimedia.sk

Vypredaná aréna vo Vegas hostila jubilejný 300. turnaj najpopulárnejšej MMA organizácie UFC. Nabitá karta ponúkla tri súboje o titul i bitku bývalého českého šampióna v poloťažkej váhe Jiřího „samuraja“ Procházku s Rakúšanom Aleksandarom Rakičom. A Voyo bolo pri tom.

Rakič sa do klietky vrátil po dvoch rokoch, pauzoval pre zranenie kolena. Svojho súpera pred duelom nazval „falošným samurajom“. Tribúny ho pri nástupe vypískali.

Naopak hlučne aplaudovali Procházkovi, ktorý noc pred zápasom postával pred zamknutou arénou. Video na sociálnych sieťach obletelo svet. Meditoval, robil spirituálne cvičenia, čakal, sústredil sa.

Rakúšan so srbskými koreňmi v prvom kole dominoval, Čech od tretej minúty krvácal pod okom, schytal prudké údery do hlavy, nevedel sa chytiť. Rakič mal v signifikantných zásahoch prevahu 36-16.

No v druhom kole bolo všetko inak. „Procházka je diabol,“ kričal komentátor pri tom, ako ex-šampión v poloťažkej váhe postupne dostal súpera na zem. Ten chvíľu odolával, no napokon sa podvolil. Technický knokaut a výkon večera garantuje „samurajovi“ z Hostěradíc 300-tisíc amerických dolárov.

„Áno bol som to ja. Je to rituál, ktorý vykonávam pred každým zápasom. Ale nie som psychopat, je to môj druh meditácie, začal som s tým v 16 rokoch,“ reagoval čerstvý víťaz na otázky ohľadom postávania pred arénou na poturnajovej tlačovej konferencii.

Na našich obrazovkách vám okrem hitov MMA prinesieme aj futbalové majstrovstvá Európy. Pozrite si, ako to vyzeralo na žrebe skupinovej fázy:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.