VIDEO: Fanúšik požiadal o dres, hráč odvetil, že zadarmo to nepôjde. Vzal 50 eur, neskôr sa kajal

VIDEO: Fanúšik požiadal o dres, hráč odvetil, že zadarmo to nepôjde. Vzal 50 eur, neskôr sa kajal
Pochopiteľné alebo vôbec nie? Zdroj: La cara B del futbol (X) / Profimedia.sk

Netradičná výmena dresu za peniaze medzi fanúšikom a futbalistom sa udiala v španielskej tretej najvyššej súťaži (Primera RFEF). Televízne kamery zachytili a odvysielali v programe El Chiringuito, ako si Dani Lorenzo z klubu Malaga CF po stretnutí vyzliekol svoj dres a zinkasoval za neho 50 eur od diváka.

Po stretnutí medzi Malagou a "béčkom" Atletica Madrid sa 21-ročný Lorenzo vybral smerom k priaznivcom svojho klubu. Jeden z nich využil príležitosť a požiadal ho o dres. Lorenzo si však uvedomil klubovú politiku týkajúcu sa rozdávania dresov a fanúšikovi vysvetlil, že ich nemôže rozdávať, pretože by mu zamestnávateľ účtoval poplatok.

Ani to však muža na tribúne neodradilo a okamžite Lorenzovi ponúkol, že mu za dres zaplatí a z vrecka vytiahol bankovku v hodnote 50 eur. Zaskočený stredopoliar Malagy túto sumu prijal, nanešťastie všetko nasnímali prítomné kamery.

"Stalo sa to tak rýchlo. Aby to ľudia pochopili, hráme v Primera RFEF, nie som milionár, hoci by som ním chcel byť. Dostali sme obmedzený počet dresov na rozdávanie a ja som tie svoje už rozdal. Za tie ďalšie nám klub účtuje poplatok, čo som spomenul človeku na tribúne. On mi ponúkol 50 eur, to ma prekvapilo a inštinktívne som zareagoval, že to beriem," uviedol Lorenzo pre miestny denník Diario Sur.

Netradičná scéna si získala pozornosť po tom, čo sa video stalo virálnym. V dôsledku toho Lorenzo vyjadril fanúšikovi vďačnosť, ale aj náznak ľútosti: "Je to pre mňa veľmi ťažké. Teraz, keď sa nad tým zamýšľam, si uvedomujem, že som si peniaze nemal vziať. Urobil som to v najlepšej viere a dúfam, že to ľudia pochopia."

Andalúzsky klub zostúpil do tretej ligy v uplynulom ročníku po piatich sezónach v druhej najvyššej súťaži. Malaga predtým pôsobila desať sezón v La Lige.

Slovan Bratislava získal šiesty titul v rade. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.