Slovensko sa na MS predstaví aj so zvučnými menami z NHL. Fanúšikovia očakávajú boj o medaily

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensku sa na blížiacich majstrovstvách sveta v hokeji rysuje možný tím snov. Na šampionáte sa s dvojkrížom na hrudi predstavia zvučné mená spoza veľkej mláky aj Európy na čele s hviezdnym Jurajom Slafkovským. Fanúšikovia od nich očakávajú boj o medaily.

Už o takmer tri týždne vypukne pre slovenských fanúšikov sviatok roka. Hokejové majstrovstvá sveta sa tento rok konajú hneď za hranicami, a to v susednom Česku. Naša reprezentácia odohrá zápasy v základnej skupine v Ostrave a tie sú v tejto chvíli už beznádejne vypredané.

Predviesť sa pred takmer domácim publikom je aj pre našich hokejistov veľkým lákadlom. „Vyzerá to veľmi pozitívne, hráči chcú prísť,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Prečítajte si tiež:

Valábik krotí očakávania

Slovensko posilní aj naša aktuálne najväčšia hviezda Juraj Slafkovský. Prejsť však musí ešte zdravotnými testami. Po svojej najúspešnejšej sezóne v drese Montrealu, kedy nazbieral 50 bodov za 20 gólov a 30 asistencií, ho včera Canadiens oficiálne uvoľnili pre potreby reprezentácie.

„My, ako Slováci, si od neho budeme sľubovať veľa. Ale neznamená to, že tam nebudú druhí hráči, od ktorých si druhé tímy nebudú sľubovať veľa, a že neskončia napríklad prví v kanadskom bodovaní svojho tímu. Všetko treba brať trošku s nadhľadom a možno nenakladať na Jurajove plecia až takú ťarchu. Ja by som bol v tomto opatrný,“ uviedol hokejový expert Boris Valábik.

Prečítajte si tiež:

Zranenie opory zadných radov

Tréner Graig Ramsay môže okrem spomínaného Slafkovského počítať aj s ďalšími hráčmi z NHL. A to s Tatarom, Nencom, Pospíšilomom, ale aj so snajpermi z európskych líg ako Cehlárik či Hrivík. Tlačiť topánka nás však môže v obrane po tom, ako sa vo štvrtok zranil jeden z pilierov obrany Martin Marinčin.

„Nemáme tú šírku kádra ako Kanaďania alebo Rusko. My si môžeme rozprávať o ofenzíve, defenzíve a brankároch, čo chceme, ale základ je tá konkurencia. My máme veľmi malý počet hráčov, z ktorých si tréneri môžu vyberať,“ povedal Valábik.

Naši hokejisti sa v základnej skupine od 10. mája postupne stretnú s Nemeckom, Kazachstanom, Spojenými štátmi, Poľskom, Francúzskom, Lotyšskom a Švédskom.

Zdroj: TV Markíza
Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.