Slováci ukázali súpravy, v ktorých budú hrať na EURO 2024. Najväčšou zmenou prešiel modrý dres

Slováci ukázali súpravy, v ktorých budú hrať na EURO 2024. Najväčšou zmenou prešiel modrý dres
Nové dresy na EURO 2024. Zdroj: futbalsfz.sk

Na oficiálnej prezentácii v Mníchove predstavili nové dresy slovenskej futbalovej reprezentácie. Slovenskú výpravu zastupoval v úlohe ambasádora bývalý slovenský reprezentant Vratislav Greško.

​Zverenci trénera Francesca Calzonu nastúpia na EURO 2024 v tradičných modrých a bielych farbách, novinkou je červený doplnok na modrých dresoch. Duely na tomto turnaji budú poslednými v dresoch od značky Nike, informuje oficiálny portál Slovenského futbalového zväzu.

V porovnaní s dresmi z kvalifikácie ME 2024, novinkou bude aj font mien a čísiel, dresy v tomto prevedení bude mať slovenský národný tím k dispozícii už v prípravných zápasoch proti San Marínu a Walesu.

Prečítajte si tiež:

EURO 2024 na Markíze

Futbalový sviatok sa blíži a vďaka televíziám Markíza, Dajto a streamovacej službe Voyo sa môžu diváci už teraz tešiť na všetky duely majstrovstiev Európy vo futbale, a to aj vrátane zápasov slovenskej reprezentácie, zaujímavých sprievodných programov a množstva ďalších prekvapení.

Už 14. júna 2024, o približne dva mesiace, sa rozohrá na obrazovkách skupiny Markíza mimoriadne atraktívny futbalový turnaj, ktorý každé štyri roky organizuje Európska futbalová únia (UEFA). Potrvá štyri týždne a vyvrcholí finálovým zápasom 14. júla 2024.

Prečítajte si tiež:

​Reprezentácia Slovenska sa na európskom kontinentálnom šampionáte UEFA EURO 2024 zúčastní už tretíkrát za sebou. Slovensko sa najlepšie umiestnilo pri svojom premiérovom štarte na turnaji v roku 2016, keď sa prebojovalo do osemfinále.

Prvý zápas na tohtoročnom šampionáte čaká Slovákov 17. júna 2024 vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa predstavia proti výberu Belgicka.

V priloženom videu si môžete pozrieť, čo povedali Calzona s Hamšíkom o žrebe a súperoch v skupine na EURO 2024. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.