Attila Végh príde o ďalšiu spoluprácu so známou značkou. Môžu za to jeho vyjadrenia

Attila Végh príde o ďalšiu spoluprácu so známou značkou. Môžu za to jeho vyjadrenia
Attila Végh na archívnej snímke z roku 2022. Zdroj: Profimedia.sk

Po rozviazaní zmluvy s Renaultom známy bojovník príde aj o spoluprácu so spoločnosťou Pierre Baguette, ktorej športovec robil kampaň.

Slovenský MMA zápasník a influencer Attila Végh prišiel o spoluprácu s ďalšou známou firmou. Športovci využívajú svoju popularitu okrem iného aj na propagáciu a podporu rôznych značiek a produktov. Takáto marketingová spolupráca je výhodná pre obe strany.

Výnimkou nie je ani MMA. Atilla Végh donedávna spolupracoval s automobilkou Renault Slovensko. Tá s ním však pred pár dňami ukončila spoluprácu. Dôvodom bolo to, že športovec porušil jeden zo základných bodov v zmluve.

V nej totiž stálo, že bude apolitický, čo v praxi znamená, že nebude verejne vyjadrovať svoje politické názory. Pred druhým kolom prezidentských volieb však na sociálnej sieti podporil Petra Pellegriniho. To prinútilo spoločnosť ukončiť s Véghom spoluprácu.

Bojovník so stanoviskom spoločnosti nesúhlasil a rozhodol sa k celej situácii vyjadriť na sociálnej sieti.

„Dnes som obdržal e-mail, ktorým ma istá komerčná značka ’trestá’ za to, že som slobodne prejavil pri voľbe prezidenta svoj súkromný politický názor a presvedčenie v domnienke, že žijeme v krajine, kde sa to slobodne prejaviť môže...“ napísal Végh v reakcii.

Prečítajte si tiež:

Prišiel o ďalšiu spoluprácu

Po rozviazaní zmluvy s Renaultom známy bojovník príde aj o spoluprácu so spoločnosťou Pierre Baguette. Informáciu zverejnil na sociálnej sieti Linkedln zverejnil riaditeľ spoločnosti Eccomerce Bridge Štefan Polgári.

„Spoluprácu s pánom Véghom nebudeme ďalej predlžovať,“ uviedla spoločnosť v komunikácii.

V tomto prípade má byť za ukončením zmluvy iný dôvod ako v prípade automobilky. Végh totiž po prvej medializovanej kauze použil aj ostré slová na adresu prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, ktorého nazval „gádžom“. Nešetril ani tých, ktorí jeho podporu Petrovi Pellgrinimu kritizovali.

„Hoci si ctíme všetky občianske práva zakotvené v ústave, vrátane slobody prejavu, považujeme za nemenej dôležité dodržiavanie kultivovanosti komunikácie na verejnosti. O to viac, ak ide o známu osobnosť, akýmkoľvek spôsobom spojenú so značkou,“ dodala spoločnosť v odôvodnení svojho rozhodnutia.

Pozrite si aj reportáž o známych osobnostiach, ktoré sa zapojili do prezidenstkej kampane. Nakrúcali sme pred voľbami:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.