Tréner Ján Kozák starší sa vrátil k neslávne známej kauze. Označil iniciátora, ten sa bráni

Tréner Ján Kozák starší sa vrátil k neslávne známej kauze. Označil iniciátora, ten sa bráni
Ján Kozák starší a Vladimír Weiss mladší. Zdroj: Profimedia.sk

Ján Kozák starší sa po dlhom čase vyjadril ku kauze, ktorá v roku 2018 ukončila jeho pôsobenie na reprezentačnej lavičke Slovenska.

Legendárny tréner Ján Kozák starší patrí v slovenskom futbale k najvýraznejším osobnostiam. Ako hráč absolvoval majstrovstvá sveta aj európsky šampionát. Po skončení aktívnej kariéry sa chopil trénerského remesla.

Na klubovej scéne žal úspechy, a to mu napokon prinieslo aj angažmán pri reprezentácii Slovenska. Práve v nej zanechal výraznú stopu, keď ako prvý kouč dostal Slovensko na Euro. Premiérová účasť „sokolov“ medzi európskou smotánkou v roku 2016 dopadla úspešne. Z náročnej skupiny sa tím okolo Martina Škrtela a Mareka Hamšíka dokázal prebojovať do osemfinále, v ktorom stroskotal na štíte Nemecka.

Prečítajte si tiež:

Vrátil sa k známej kauze

V stredu (17. apríla) oslávil Ján Kozák starší 70 rokov a pri tejto príležitosti bol aj hosťom v rozhlasovej relácii RTVS Nočná pyramída.

V nej bilancoval svoju hráčsku aj trénerskú kariéru a po dlhom čase sa vyjadril aj ku kauze, ktorá v roku 2018 ukončila jeho pôsobenie na reprezentačnej lavičke Slovenska.

Stalo sa tak po prehre v Lige národov proti Česku. Dôvodom odchodu úspešného trénera však nebol výsledkový nezdar.

„Niektorí hráči ma sklamali, bola to pre mňa strašná rana. Mali sme jasné pravidlá. Keď si chceli ísť niekde sadnúť, prišli kapitán, zástupca a dohodli sme sa. Jedného dňa sa však 7-8 hráči vrátili domov až ráno,“ uviedol Ján Kozák.

Doplnil, že sa o vzniknutej situácii rozprával so skúsenými hráčmi, ktorí boli lídrami reprezentácie Martin Škrtel a Marek Hamšík, keďže sa domnieval, že tiež svojvoľne opustili hotel. Nakoniec sa však ukázalo, že spomenutí futbalisti nikam nešli.

Na tlačovej konferencii, na ktorej oznámil svoju rezignáciu, vymenoval hráčov, ktorých sa to týkalo. Išlo o Martina Dúbravku, Michala Šullu, Ľubomíra Šatku, Norberta Gyombéra, Milana Škriniara, Stanislava Lobotku a Vladimíra Weissa mladšieho.

Prečítajte si tiež:

Označil hlavného vinníka, ten sa bráni

Za hlavného iniciátora akcie označil práve súčasného kapitána Slovana Bratislava. „Hlavným iniciátorom bol Vlado Weiss, pre mňa najväčšie sklamanie. Bol veľmi dobrý hráč, ale ako človek pre mňa obrovské sklamanie.“

Po tejto skúsenosti sa rozhodol, že odstúpi z postu trénera, pretože v tom čase cítil, že musí skončiť.

Vladimír Weiss sa k slovám trénera vyjadril v rozhovore pre šport24.sk. To, že by bol iniciátorom odchodu do mesta práve on, odmietol.

„Je to už dávno, čo sa udiala táto vec. Nemyslím si, že je už dôležité riešiť to. Iniciátorom toho celého som určite nebol ja, ale myslím si, že dnes je to už jedno. Žiaľ sa to stalo, nemôžem to zobrať späť a nechcem to ďalej rozpitvávať cez médiá,“ uviedol.

Šikovný krídelník doplnil, že ho mrzí, čo sa stalo. Trénera Kozáka si podľa vlastných slov váži.

„V reprezentácii som mal u neho vždy stabilné miesto a cítil som pri ňom podobnú podporu, akej sa mi dostáva aj od môjho otca,“ nechal sa počuť Vladimír Weiss mladší.

Pozrite si zostrih zápasu Niké ligy medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.