Slafkovský si získal veľkú priazeň fanúšikov Montrealu. Po poslednom zápase svojsky pozval novinárov na Slovensko

Na snímke Jura Slafkovský počas akcie.
Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj premiérový hetrik v zámorskej NHL. Zdroj: TASR/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Juraj Slafkovský je miláčikom montrealských priaznivcov. Získal si ich výkonmi vo svojej druhej sezóne v profilige.

Keď si Montreal Canadiens v roku 2022 na vstupnom drafte ako prvú voľbu vybral Juraja Slafkovského, mnohých to prekvapilo. Očakávanou voľbou číslo jeden bol totiž Shane Wright. Kanaďanove šance mali byť o to vyššie, že ako prvý vyberal slávny kanadský klub. Generálny manažér Habs Kent Hughes sa však rozhodol inak. S odstupom času sa zdá, že správne.

To, že to Slovák nebude mať v hokejom pobláznenom meste jednoduché, bolo jasné od začiatku. Keď Slafkovský prichádzal na pódium a išiel si obliecť dres Montrealu, v hale sa ozývalo aj bučanie. Mladý útočník si z toho nerobil ťažkú hlavu.

V rozhovoroch po drafte hovoril, že možno ho niektorí fanúšikovia nemajú radi, ale urobí maximum, aby si ho obľúbili.

Teraz je už Košičan miláčikom montrealských priaznivcov. Získal si ich výkonmi vo svojej druhej sezóne v profilige. Gólom a asistenciou v poslednom dueli základnej časti proti Detroitu Red Wings zaokrúhlil svoje bodové konto na 50, keď zaznamenal 20 gólov a 30 asistencií.

Prečítajte si tiež:

Bolo zábavné ho sledovať

V úvode ročníka sa mu pritom nie príliš darilo, čo sa zmenilo v decembri, keď ho tréner Martin St. Louis zaradil do elitnej formácie.

„Bolo zábavné sledovať Slafkovského pokrok počas tejto sezóny a vidieť, ako sa začalo rozvíjať jeho sebavedomie. Hra sa pre neho tiež spomalila a dokázal veci lepšie spracovávať a využívať svoju robustnú postavu vo svoj prospech. Slafkovský tiež povedal, že začal viac veriť, že je naozaj pripravený hrať v NHL,“ uviedol Stu Cowan z Montrealgazette.com.

Samotný hráč uviedol, že sa oproti prvej sezóne v NHL zlepšil v práci s pukom a viac dokázal byť hráčom, akým chce byť. Posunul sa takisto v defenzívnej činnosti. Uvedomuje si však, že je pred ním stále veľa práce.

Prečítajte si tiež:

Pobavil novinárov a pozval ich na Slovensko

Pred odchodom na majstrovstvá sveta, kde sa predstaví v drese slovenskej reprezentácie, neostal Juraj nič dlžný svojej povesti a odpoveďou pobavil zámorských novinárov.

Vďaka dvadsiatemu gólu v sezóne si zabezpečil bonus v hodnote 250-tisíc amerických dolárov. Zástupcov médií zaujímalo, na čo ich mladý Slovák použije.

„Ešte ich nemám. Keď ich budem mať, rozhodnem sa. Dúfam, že správne,“ povedal Slafkovský.

Fanúšikovia Montrealu si košického rodáka zamilovali aj vďaka jeho spontánnej a zábavnej povahe.

„Dúfam, že ma majú radi. Milujem našich fanúšikov. Sú skvelí. Nemám žiaden problém sa s nimi odfotiť alebo niečo podobné. Nemám pocit, že to bolo až také bláznivé,“

Na záver mladý útočník pozval zámorských novinárov do svojej vlasti. „Mali by ste prísť na Slovensko, ak chcete vidieť, aké šialené je to tam,“ skonštatoval.

Juraj Slafkovský sa so sezónou v NHL rozlúčil vo veľkom štýle. Pozrite si reportáž.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.