Angličania chcú konečne dobyť kontinent. EURO im však v skupine prichystalo riadnu skúšku

Jude Bellingham a Harry Kane
Jude Bellingham a Harry Kane Zdroj: Profimedia.sk

V našom predstavovaní skupín na turnaji EURO 2024 pokračujeme céčkom. V ňom sa spomedzi favoritov z prvého koša predstavia Angličania, no žreb im nadelil pomerne veľké sústo na strávenie.

Do veľkého štartu nemeckých majstrovstiev Európy ostávajú necelé dva mesiace a fanúšikovia krajiny, v ktorej sa futbal zrodil, už teraz do detailov rozoberajú možný perfektný káder, s ktorým by sa dostali ešte o krôčik ďalej ako v minulej edícii. V tej Anglicko totižto zostalo bolestivo blízko trofeje, keď s Talianskom prehralo finále po zbabraných penaltách vtedy mladučkých talentov Sancha, Rashforda a Saku.

Angličania prevalcovali svoju kvalifikačnú skupinu s Talianskom či Ukrajinou bez jedinej prehry a pod vedením Garetha Southgatea sa opäť pokúsia zaútočiť na vysnenú trofej zo záverečného turnaja. Pochopiteľne pôjde o najdrahšiu zostavu na celom turnaji, nech už tréner vyberie do nominácie hocikoho. Najjagavejšie hviezdy najlepšej ligy sveta ako Phil Foden, Jack Grealish, Kyle Palmer, Declan Rice či Bukayo Saka doplnia fenoméni Harry Kane a Jude Bellingham.

Prečítajte si tiež:

Postup chce každý

Z druhého koša bolo do skupiny vylosované Dánsko, no severania nie sú v takej forme, v akej boli pred tromi rokmi, keď sa dostali až do semifinále. Svoju kvalifikačnú skupinu H síce vyhrali, no iba veľmi tesne pred minimálne rovnako dobrým Slovinskom, napriek tomu, že disponujú ďaleko väčšími individualitami v osobách napríklad Christiana Eriksena či Rasmusa Højlunda.

Dáni utrpeli porážky z nôh hráčov Kazachstanu či Severského Írska, a zabrať im dali dokonca futbalisti San Marína, s ktorými na jeseň vyhrali iba 2:1. Práve Slovinci mali rovnako bodov ako Škandinávci, pôsobili konzistentnejšie a v skupine skončili druhí, iba o tesne horšiu vzájomnú bilanciu, čo budú v júni nepochybne chcieť súperovi oplatiť. Veď ich vzájomný zápas príde hneď v prvom kole skupinových bojov.

Posledným do partie v skupine C bude Srbsko. To bolo losované z tretieho koša, hoci nemalo dobrú kvalifikáciu. Čerpalo však ešte zo svojej účasti na svetovom šampionáte v Katare a hoci sa počas bojov o EURO v G-skupine nevyrovnalo Maďarsku, pri ostatných súperoch zvládlo povinnú jazdu a s hviezdnym Dušanom Vlahovičom na hrote si bude chcieť v Nemecku nepochybne napraviť reputáciu.

Pozrite si reakcie trénera Calzonu a Mareka Hamšíka na žreb skupín na EURO 2024.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.