Veľké nádeje slovenského hokeja na MS nepôjdu. Patria sem, ale nie je čas ich skúšať, tvrdí Ramsayho asistent

Veľké nádeje slovenského hokeja na MS nepôjdu. Patria sem, ale nie je čas ich skúšať, tvrdí Ramsayho asistent
Filipa Mešára (uprostred) ani Dalibora Dvorského na MS v Česku pravdepodobne neuvidíme. Zdroj: Profimedia.sk

Dalibor Dvorský a Filip Mešár Slovensko na majstrovstvách sveta v hokeji neposilnia. Podľa Petra Frühaufa ich už nie je čas vyskúšať.

Zo zámoria dorazia Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil, Šimon Nemec či Pavol Regenda, realizačný tím slovenskej reprezentácie ráta aj s príchodom Tomáša Tatara.

Keď k tomu prirátame napríklad korčuliarov hrajúcich finále slovenskej alebo českej extraligy, azda sa aj zaradujeme, aký sľubný tím na sa MS v hokeji rysuje Slovákom.

Klubová sezóna v kanadskej OHL skončila aj veľkým nádejam budúcnosti, mladíkom Daliborovi Dvorskému a Filipovi Mešárovi.

Prečítajte si tiež:

Nie je čas

Obaja z play-off vypadli a sú tak k dispozícii pre potreby reprezentácie. Na šampionáte sa však s veľkou pravdepodobnosťou nepredstavia.

„Aj tu, ako pri Jakubovi Demekovi, platí, že nie je čas. V Nemecku sa všetci mladí hráči ukázali veľmi slušne, Petrovský, Kašlík a Petrovický sa chytili šance. Čo sa týka Dvorského a Mešára, ak by sme ich chceli vyskúšať, niekto z tých, ktorí hrajú dobre, by nás musel opustiť, čo by nás potom mrzelo. Ale obaja sú hráčmi, ktorí do reprezentácie patria, chceli sme ich vidieť hrať a boli v našich plánoch. No opakujem, už máme málo času na skúšanie,“ cituje TASR Petra Frühaufa, asistenta trénera Ramsayho.

Dalibor Dvorský už v lete podpísal trojročný kontrakt so St. Louis Blues. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.