Vynikajúce správy. Ďalší Slováci si vybojovali účasť na olympijský hrách v Paríži

Vynikajúce správy. Ďalší Slováci si vybojovali účasť na olympijský hrách v Paríži
Dominik Černý a Hana Burzalová. Zdroj: Profimedia.sk

Slovenskí chodci Dominik Černý a Hana Burzalová vybojovali miestenku na olympijské hry v Paríži. V nedeľných pretekoch miešaných štafiet na MS v tureckej Antalyi obsadili celkovo 21. miesto časom 3:05:38 h.

Istotu účasti pod piatimi kruhmi získalo 22 dvojíc, Černý s Burzalovou boli v redukovanom poradí na 19. mieste. Boj o miestenku nevyšiel druhej dvojici Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník. Na trati sa držala taktiež na postupovej pozícii, no na 40. kilometri musela Czaková po treťom napomínaní zastaviť v trestnej zóne a konečný čas 3:06:11 h stačil iba na 24. miesto.

Istotu už má Forsterová i Gajanová

Obaja však majú ešte šancu predstaviť sa v Paríži nielen v individuálnych pretekoch, ale aj v miešanej štafete. K 22 už istým dvojiciam pribudnú ešte tri, ktoré získajú miestenku na základe rebríčka Svetovej atletiky. Uzávierka je 30. júna. Czaková a Úradník sú v pozícii náhradníkov.

Černý a Burzalová získali pre Slovensko 15. a 16. istú miestenku do Paríža. Atletickú výpravu rozšírili na číslo štyri, ostrý limit už minulý rok splnili Viktória Forsterová na 100 m prek. a osemstovkárka Gabriela Gajanová.

Prečítajte si tiež:

Medzi mužmi len individuálne

Súťaž miešaných štafiet na maratónskej trati chodcov pozostáva zo štyroch úsekov. Najprv ide muž 11,45 km, potom žena 10 km, nasleduje opäť muž na 10 km a záverečný úsek absolvuje žena 10,745 km.

V Antalyi absolvovali muži i ženy taktiež tradičnú trať na 20 km, o tímových výsledkoch rozhodoval súčet umiestnení. Slovenky obsadili 10. miesto, keď nazbierali 161 bodov. Víťazné Číňanky mali na konte 15. Najlepší výkon zo Sloveniek predviedla Ema Hačundová, ktorá si zapísala čas 1:39:47 h a skončila na 41. mieste.

V súťaži mužov Slováci družstvo nepostavili, nastúpil iba Michal Morvay, ktorý výkonom 1:25:47 obsadil 49. miesto. Informácie pochádzajú z oficiálnej webstránky Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Viktória Forsterová siahala na rekord. Viac v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Atletika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.