Ďalší maratón do zbierky. Nezastaviteľný Chára strácal v Londýne iba sekundy na vlastný osobák

Ďalší maratón do zbierky. Nezastaviteľný Chára strácal v Londýne iba sekundy na vlastný osobák
Zdeno Chára. Zdroj: Profimedia.sk

Kenská atlétka Peres Jepchirchirová triumfovala na maratóne v Londýne výkonom 2:16:16 h. Ide o najlepší čas histórie, ktorý dosiahla žena bez pomoci mužského vodiča. Mužskú kategóriu vyhral Alexander Mutiso Munyao z Keňe za 2:04:01 h. Bývalý slovenský hokejista Zdeno Chára dosiahol čas 3:11:04 h a iba o 40 sekúnd tak zaostal za osobným maximom.

Úradujúca olympijská šampiónka prekonala výkon krajanky Mary Keitanyovej, ktorá v roku 2017 bez pomoci vodiča zabehla v Seville 2:17:01. Oficiálny svetový rekord má hodnotu 2:11:53 a drží ho z minuloročného maratónu v Berlíne Etiópčanka Tigst Assefová, ktorá v nedeľu v Londýne dobehla druhá. V historických tabuľkách sa Jepchirchirová zaradila na 14. miesto.

Prečítajte si tiež:

Chárov ôsmy maratón

"Nečakala som, že zabehnem najlepší čas histórie. Som rada, že som sa kvalifikovala na olympijské hry, cítim sa vďačne. Som šťastná, že sa predstavím v Paríži a že budem môcť obhajovať titul. Vedela som, že to nebude ľahké, ale vydala som zo seba to najlepšie," citovala Jepchirchirovú agentúra AFP.

Chára sa predstavil už na svojom ôsmom maratóne v priebehu jedného roka. Pred iba šiestimi dňami absolvoval Bostonský maratón v čase 3:30:52, v Londýne bol o poznanie rýchlejší a výkonom 3:11:04 h zaostal iba o 40 sekúnd za osobným rekordom z januára tohto roka v Houstone (3:10:24 h).

Chára sa už predstavil aj na Rajeckom maratóne. Viac v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Beh

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.