Ďalšia rana pre Attilu Végha. Spoluprácu s ním rozviazal známy výrobca piva

Attila Végh
Attila Végh. Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Najprv Renault, potom Pierre Baguette a teraz Corgoň. Známy MMA zápasník Attila Végh prišiel o spoluprácu s ďalšou známou značkou.

Attila Végh patrí medzi najsledovanejších slovenských športovcov na Instagrame. Aktuálne ho tam sleduje 404-tisíc ľudí. Zápasník svoju popularitu využíva naplno. Uzavretých má množstvo spoluprác so známymi značkami.

Po prezidentských voľbách, pred ktorými Végh verejne podporil Petra Pellegriniho, však začína o niektoré z nich prichádzať. Ako prvá s ním rozviazala spoluprácu automobilka Renault. Odôvodnila to porušením interných pravidiel v súvislosti s politickou angažovanosťou.

Bojovník sa k celej situácii vyjadril tak, že ho trestajú za názor. „Žiaľ, realita je zrejme taká, že pokiaľ máte a nedajbože prejavíte svoj názor verejne, môže sa stať, že prídete o partnerstvo, možno biznis a možno neskôr budú za váš názor aj zatvárať,“ uviedol Végh.

Prečítajte si tiež:

Zastavili komerčné aktivity

Onedlho sa k Renaultu pridala aj spoločnosť Pierre Baguette, ktorá so zápasníkom nepredĺži spoluprácu. „Hoci si ctíme všetky občianske práva zakotvené v ústave, vrátane slobody prejavu, považujeme za nemenej dôležité dodržiavanie kultivovanosti komunikácie na verejnosti. O to viac, ak ide o známu osobnosť, akýmkoľvek spôsobom spojenú so značkou,“ uviedla spoločnosť Pierre Baguette v odôvodnení svojho rozhodnutia.

Rozviazanie spolupráce s Véghom teraz oznámila aj spoločnosť Corgoň. „Značka Corgoň ponúka pivo pre všetkých spotrebiteľov, bez rozdielov. Naším cieľom je šíriť zodpovednú, relevantnú, rešpektujúcu a apolitickú komerčnú komunikáciu. Všetky naše posolstvá sa riadia prísnym Etickým kódexom, ktorého zásady vyžadujeme dodržiavať aj od našich obchodných partnerov. Z tohto dôvodu sme zastavili ďalšie komerčné aktivity s Attilom Véghom,“ informovala spoločnosť na sociálnej sieti.

Pozrite si aj reportáž o známych osobnostiach, ktoré sa zapojili do prezidentskej kampane:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.