VIDEO: Iránsky bojovník v Rusku kopol do zadku ringové dievča. Vzápätí svoj čin prudko oľutoval

VIDEO: Iránsky bojovník v Rusku kopol do zadku ringové dievča. Vzápätí svoj čin prudko oľutoval
Iránsky bojovník kopol do zadku ring girl. Zdroj: X/ Hardcore Media

Nepomohlo ani ospravedlnenie, jeho odmena za zápas následne pripadla práve napadnutému dievčaťu. Heibatimu údajne prekážalo, že žena na sebe nemá hidžáb.

Hviezda MMA Ali Heibati dostala doživotný zákaz účasti na Hardcore Fighting Championship. Iránsky bojovník bol zapojený do niekoľkých kontroverzných incidentov pred a po svojom hlavnom zápase proti Arkadymu Osipjanovi na Hardcore MMA 90 v Moskve v piatok večer, informuje portál TalkSport.

Ešte predtým, ako sa bitka vôbec rozbehla, Heibati nepochopiteľne kopol do ringového dievčaťa, keď prechádzala okolo a držala v ruke kartu, ktorá signalizovala začiatok prvého kola.

Žena sa otočila, aby konfrontovala Heibatiho a nečakaní súperi si vymenili pár štipľavých slov, na čo zasiahol rozhodca, ktorý upokojil situáciu.

Po krátkom vysvetlení svojho správania mohol Heibati nastúpiť do zápasu, ktorý však trval iba niekoľko desiatok sekúnd. Osipjan zasypal Iránca sériou úderov, aby si technickým knockoutom zabezpečil víťazstvo v prvom kole.

Akoby toho nebolo dosť Heibati, ktorý neuniesol prehru, oslavujúceho Rusa napadol zozadu úderom do zátylku. Viac toho už však nestihol, opäť totiž zasiahol rozhodca spolu s členmi tímov obidvoch bojovníkov.

Tým sa však incidenty neskončili. Po zápase sa pri ringu strhla ďalšia bitka. S Heibatim si prišli vybaviť účty ďalší bojovníci organizácie HFC, ktorým sa nepáčil útok na dievča.

Iránec dostal doživotný zákaz. Nepomohlo ani ospravedlnenie, jeho odmena za zápas následne pripadla práve napadnutému dievčaťu. Heibatimu údajne prekážalo, že žena na sebe nemá hidžáb, tradičné moslimské šaty, ktoré zahaľujú celú postavu.

„To, čo sa stalo dnes počas živého vysielania, presahuje všetky morálne a etické normy,“ napísala organizácia HFC vo vyhlásení na Instagrame.

„Nikto nemá právo dotýkať sa, nieto ešte biť zamestnancov, zamestnancov a partnerov Hardcore Media. Takéto správanie je navyše voči ženám absolútne neprijateľné. Vztiahnuť ruku voči dámam je tá najnižšia úroveň, kam môže muž klesnúť,“ uviedla HFC v stanovisku.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o novom systéme váženia v MMA športe.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.