Slováci si poriadne priplatia. Ceny ubytovania v Ostrave počas MS extrémne narástli (porovnanie cien)

Slovenskí fanúšikovia počas MS 2015 v Ostrave
Slovenskí fanúšikovia naposledy zaplavili Ostravu v roku 2015. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Už o niekoľko týždňov zaplavia počas MS v hokeji ostravské ulice slovenské dresy a vlajky. Mnoho Slovákov vycestuje neďaleko hraníc za hokejom iba „na otočku“, no určite sa nájdu aj takí, ktorí v Ostrave strávia viac dní. A práve tí by si mali pripraviť peňaženky. Ceny ubytovania totiž budú v porovnaní s inými termínmi niekoľkonásobne vyššie.

Už o necelé tri týždne sa zraky všetkých slovenských hokejových priaznivcov budú upierať na Ostravu. Práve tam sa totiž naša reprezentácia predstaví v skupine B na MS v hokeji. Vzhľadom na to, že Ostrava sa nachádza len niekoľko desiatok kilometrov od slovenských hraníc, je jasné, že naši hokejisti budú mať v hľadisku podporu ako doma.

Fandenie však nebýva lacný špás. Tí, ktorí si nestihli kúpiť lístky v oficiálnom predaji, museli u priekupníkov zaplatiť poriadnu prirážku. Ešte hlbšie do vrecka budú musieť siahnuť tí, ktorí sa do Ostravy nevyberú „na otočku“, ale v treťom najväčšom meste Česka ostanú viacero dní.

Ceny ubytovania totiž v priebehu šampionátu stúpli v porovnaní s inými obdobiami hneď niekoľkonásobne.

Prečítajte si tiež:

Nárast o stovky eur

Ak by sme chceli nájsť ubytovanie pre dve osoby od piatka (26. 4.) do nedele (28. 4.), na serveri Booking.com sú v ponuke izby v trojhviezdičkových hoteloch za zhruba 110 až 300 eur. Pri štvorhviezdičkových hoteloch je to približne od 230 do 350 eur.

Ak sa pozrieme na ubytovanie v dňoch od 10. do 12. 5., keď Slováci odohrajú svoje dva úvodné zápasy na šampionáte proti Nemecku a Kazachstanu, ceny v hoteloch sa pri dvojlôžkových izbách pohybujú na úrovni od 500 do 700 eur.

Lacnejším variantom zvyčajne bývajú penzióny či apartmány, ktoré poskytujú súkromní ubytovatelia. V tomto prípade to však úplne neplatí. V čase písania článku sme na Booking.com našli jedinú izbu v penzióne za 300 eur na dve noci, ostatné ponuky boli od 400 do 700 eur.

Ešte dramatickejšie zvýšenie cien badať na známej platforme Airbnb, kde by ste bežne za víkend pre dve osoby zaplatili do 200 eur. Na víkend počas šampionátu je už ponúk minimum a za dve lôžka zaplatíte zhruba od 350 do 940 eur v závislosti od kvality a polohy ubytovania.

Prečítajte si tiež:

Ubytovanie pre partiu za tisíce

Do astronomických výšin vystrelili aj ceny apartmánov. V nami zvolenom májovom termíne sa ceny apartmánov, kde sa ubytuje aspoň päť ľudí, pohybujú od 1 000 do 1 900 eur. Jedinou výnimkou je apartmán, ktorý je v ponuke za 300 eur. Bežne pritom takéto ubytovanie stojí od 180 do 620 eur za dve noci.

Ak sa pozrieme na platformu Airbnb, počas šampionátového víkendu nájdeme ubytovanie na dve noci pre päť hostí za 1 778 eur, pre osem hostí za 2 084 aj 2 619 eur, pre 11 hostí za 3 274 eur a pre 13 hostí za 4 210 eur.

Ceny ubytovania zaskočili aj niektorých našich čitateľov. Na našu výzvu na sociálnej sieti reagovala Katarína, ktorá sa do Ostravy chystá s manželom a tromi deťmi.

„Známy nám ponúkol, že môžeme bývať uňho, ale pozrela som sa aj na ceny ubytovania. Apartmán na dve noci za 1 700 eur. Bolo to teda rýchlo jasné, ostaneme u známeho,“ konštatovala.

Recept, ako sa dá pri troche šťastia vyhnúť astronomickým sumám za ubytovanie, ponúkol muž, ktorý na sociálnej sieti vystupuje ako Branči. Ubytovanie našiel v dedine neďaleko Ostravy. „Tri osoby, dve izby, 96 eur na noc, takže vcelku pohoda. Čakal som aj drahšie, ale kto hľadá, nájde,“ napísal.

V súvislosti s nárastom cien sme oslovili tri ostravské hotely. Dva z nich sa odmietli vyjadriť, na reakciu tretieho čakáme.

Pozrite si aj nasledujúcu reportáž, v ktorej sme sa venovali priekupníkom s lístkami:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.