Hviezdy NHL v Bratislave: Slovensko sa pred MS v hokeji nečakane stretne s pikantným súperom

Hviezdy NHL v Bratislave: Slovensko sa pred MS v hokeji nečakane stretne s pikantným súperom
Na snímke vľavo prezident SZĽH Miroslav Šatan a vpravo generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Reprezentácia USA, zložená aj z mnohých hviezd NHL, si pred MS v hokeji v Česku rozloží kemp aj na našom území. Slovenskému zväzu ľadového hokeja sa totižto podarilo vybaviť atraktívny prípravný duel medzi našimi hokejistami a Američanmi, ktorý by mal obom tímom poslúžiť ako generálka pred šampionátom.

Zápas sa odohrá 7. mája v Bratislave, teda tri dni pred štartom MS. Ako prezradil prezident SZĽH Miroslav Šatan, toto stretnutie sa dohadovalo takmer rok, informuje Šport.sk.

"Ponúkli sme im, aby prišli pred turnajom v Česku aj na nejaké tri dni na Slovensko a odohrali s nami generálku. Sme radi, že sa to podarilo a že akceptovali našu ponuku. Keď som videl ich zostavu, ako sa plní NHL hráčmi, tak ten zápas bude pre nás skutočnou previerkou. Bude to zaujímavé aj pre divákov vidieť také silné mužstvo," povedal Šatan.

Prezident SZĽH sa skutočne nemýli, veď v zostave Američanov by mali figurovať napríklad Slafkovského spoluhráč Cole Caufield z Montrealu, ktorý stihol už len v apríli nastrieľať v NHL osem gólov, alebo napríklad známy tvrďák Brady Tkachuk z Ottawy, ktorý v tomto ročníku najprestížnejšej hokejovej ligy patrí medzi najtrestanejších hráčov a od začiatku sezóny rozdal už takmer 300 bodyčekov.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.