Po zranení sa vrátil hetrikom, pre svoj tím je ako Messi. Môže byť útočníkom Slovenska pre EURO?

Adam Zreľák v akcii
Adam Zreľák v akcii Zdroj: Profimedia.sk

Adam Zreľák, niekdajší kapitán Slovenskej reprezentácie do 21 rokov, je späť. Po mesiacoch na maródke sa dostal do skvelej formy a výborné výkony v poslednom období korunoval hetrikom v pondelok.

Zreľák bol dlhé roky považovaný za jeden z najväčších talentov slovenského futbalu, no bohužiaľ, často mu kládlo prekážky pod nohy zdravie. Viaceré zranenia zabrzdili jeho kariéru a jedno z nich ho stálo aj polovicu aktuálnej sezóny.

Dnes už 29-ročný Slovák sa však po niekoľkých mesiacoch na lavičke svojho klubu Warta Poznaň vrátil do hry a v poslednom čase ukazuje v poľskej Ekstraklase veľkú formu, ktorú korunoval v zápase 29. kola proti Stal Mielec.

Jeho tím triumfoval 5:2, k čomu Zreľák prispel skvelým hetrikom. Tento výborný výkon pritom prišiel iba desať dní po zápase s Koronou, ktorý práve rodák zo Starej Ľubovne pre svoj tím rozhodol víťazným gólom.

Prečítajte si tiež:

​"Po ťažkom polroku som sa konečne rozbehol a som veľmi šťastný. Všetci na ihrisku, tréneri aj spoluhráči na lavičke nás povzbudzovali k tomu, aby sme získali tri body. Na tréningu pred zápasom žartovali, že v Ekstraklase by už bolo treba streliť hetrik a stalo sa," s úsmevom komentoval Zreľák svoj výkon pre SportNet.

Slovenský ofenzívny hráč patrí ku kľúčovým zbraniam Warty pri jej boji o udržanie sa v elitnej poľskej súťaži, čo pre tímový web potvrdil aj tréner celku Dawid Stulczek a kormidelník dokonca prezradil, že si vie Adama predstaviť aj na majstrovstvách Európy v lete.

"Keby Argentína nemala Lea Messiho, nebola by majstrom sveta. Adam Zrelák je náš Messi. Viac k tomu niet čo dodať, je to náš najlepší hráč. Ale netreba to zakríknuť, pretože do konca sezóny zostáva ešte päť zápasov. Ak Adam pridá ešte dva hetriky, možno pôjde na EURO. Urobil veľa dobrých vecí, ale fyzicky ešte nemôže hrať 90 minút."

Pozrite si včerajšieho víťaza ankety frajer na záver.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.