Predstavili bezpečnostné opatrenia počas MS. Fanúšikov vyzvali, aby využívali MHD

Slovenskí fanúšikovia počas MS 2015 v Ostrave
Slovenskí fanúšikovia naposledy zaplavili Ostravu v roku 2015. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Organizátori a vedenie mesta predstavili v stredu bezpečnostné opatrenia počas turnaja.

V Ostrave budú počas hokejových MS v nasadení stovky policajtov, ktorí budú dozerať na bezpečnosť a plynulosť dopravy. Šampionát odštartuje 10. mája a v ostravskej B-skupine sa predstaví aj slovenská reprezentácia. Organizátori a vedenie mesta predstavili v stredu bezpečnostné opatrenia počas turnaja. Fanúšikovia by podľa nich nemali autom jazdiť až k štadiónu, ale využívať MHD. Polícia tiež upozornila na priekupníkov so vstupenkami, informuje spravodajkyňa TASR. 

„Chcel by som apelovať na všetkých fanúšikov, aby v maximálnej možnej miere obmedzili svoju túžbu prísť autom až k aréne," zdôraznil Vlastimil Vojta z organizačného výboru. Parkovanie tam bude obmedzené, pretože na oboch parkoviskách pri štadióne vznikne zóna pre fanúšikov. Vojta odporučil ľuďom využiť centrálne parkoviská, ktoré budú na uliciach Vítkovická, Ruská a Závodná, odkiaľ môžu pokračovať mestskou hromadnou dopravou. „Je to veľký komfort, záchytné parkoviská nie sú vôbec ďaleko, MHD v Ostrave funguje skvele," dodal. 

Fanúšikovia tiež môžu využiť špeciálny hokejový lístok. Ako spresnila hovorkyňa ostravského dopravného podniku Tereza Šnoblová, bude stáť 250 korún (približne desať eur), platiť bude sedem dní a ľudia si ho budú môcť kúpiť v aplikácii Moje DPO. Dodala, že okrem posilnených električkových liniek bude fungovať aj špeciálna linka X, ktorá pôjde z vlakovej stanice k aréne a posilnená bude aj autobusová linka Airport Express na letisko.

Prečítajte si tiež:

Priekupníci so vstupenkami

Podľa riaditeľa krajskej polície Tomáša Kužela budú na bezpečnosť v meste počas šampionátu dozerať nižšie stovky policajtov vrátane špeciálnych tímov a policajtov s dlhými zbraňami. V pohotovosti bude aj špeciálna hasičská jednotka a tímy záchranárov. 

Kužela tiež upozornil na problém s priekupníctvom vstupeniek, s ktorým už majú skúsenosti z predchádzajúceho konania šampionátu, keď podľa jeho slov dochádzalo k falšovaniu či zdvojovaniu lístkov. Na tohtoročných vstupenkách sú preto QR kódy a ďalšie prvky, ktoré podľa neho falšovanie skomplikujú. Ľuďom odporučil, aby vstupenky kupovali len cez troch oficiálnych predajcov. 

Svetový šampionát sa v Česku uskutoční jedenásty raz. Od 10. do 26. mája zabojuje o medaily 16 najlepších tímov na štadiónoch v Prahe a v Ostrave, rovnako ako v rokoch 2004 a 2015.

Priekupníkom s lístkami na MS sme sa venovali aj v reportáži.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.