Téma homosexuality je stále tabuizovaná. S priznaním orientácie údajne plánuje vyjsť niekoľko hráčov

Nemecké kluby podporujú projekt bývalého futbalistu.
Nemecké kluby podporujú projekt bývalého futbalistu. Zdroj: Profimedia.sk

Podľa správ sa budúci mesiac chystá priznať svoju sexuálnu orientáciu hneď niekoľko futbalistov naraz.

Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi profesionálnymi futbalistami sa nájdu aj hráči s homosexuálnou orientáciou. V spoločnosti je však táto téma stále tabuizovaná a pre tých, ktorých sa to týka, nie je jednoduché s touto informáciou vyjsť na svetlo sveta.

Podľa správ z Nemecka sa na budúci mesiac chystá priznať svoju sexuálnu orientáciu hneď niekoľko futbalistov naraz. Stať by sa tak malo 17. mája.

Je to súčasť iniciatívy, ktorá má podporiť hráčov, trénerov, rozhodcov a ďalších, aby sa nebáli a urobili takzvaný „coming out“.

Bývalý nemecký futbalista Marcus Urban, ktorý sa počas svojej aktívnej kariéry priznal, že je homosexuál, je autorom tejto myšlienky, ktorú podporuje niekoľko klubov Bundesligy.

Urbanova asociácia je v kontakte s hráčmi, ktorí sa pripravujú urobiť tento veľký krok. „Sedemnásty máj je deň, ktorý ponúkam. Mohli by ste ho využiť na to, aby ste sa stretli ako skupina,“ cituje slová Urbana Sportbible.com.

Prečítajte si tiež:

Podpora popredných klubov

Medzi kluby, ktoré projekt podporujú patria Borussia Dortmund, Union Berlín, St. Pauli, Freiburg či Stuttgart. Plánované hromadné vyhlásenie nesie názov „Šport bez predsudkov“. Hráči a tréneri môžu odhaliť svoju sexuálnu orientáciu prostredníctvom platformy, ktorá sa spustí v nasledujúcich týždňoch.

Športový psychiater k tejto téme uviedol: „Nie je náhoda, že homosexualita je v mužskom profesionálnom futbale stále veľkým tabu. Zatiaľ čo vždy bola súčasťou toho ženského.“

V rámci tejto iniciatívy má vzniknúť aj dokument s názvom „Hra na schovávačku“, ktorý bude sledovať hráčov individuálne.

Pozrite si Frajera na záver.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.