VIDEO: Tvrdý zákrok na hviezdneho obrancu vyvolal diskusiu. Rozhodca vysvetlil svoj verdikt

Švédsky obranca Jonathana Pudasa po tvrdom zákroku súpera.
Švédsky obranca Jonathana Pudasa po tvrdom zákroku súpera. Zdroj: Profimedia.sk

Zápas neponúkol fanúšikom gólové hody, po stretnutí sa strhla diskusia o tvrdom zákroku Daniela Zaara, ktorý atakoval hviezdneho obrancu súpera a švédskeho reprezentanta Jonathana Pudasa.

Klubová hokejová sezóna vrcholí aj vo Švédsku, kde je v plnom prúde finálová séria play-off medzi Skellefteou a Rögle. Po dvoch dueloch je stav nerozhodný 1:1. V tom druhom uspelo Rögle najtesnejším rozdielom 1:0.

Hoci zápas neponúkol fanúšikom gólové hody, po stretnutí sa strhla diskusia o tvrdom zákroku Daniela Zaara, ktorý atakoval hviezdneho obrancu súpera a švédskeho reprezentanta Jonathana Pudasa.

Ten približne v polovici duelu vyhadzoval počas oslabenia puk z obranného pásma a bol v zraniteľnej pozícii. Na tvrdý hit súpera nebol pripravený.

Útočník Rögle zasiahol skúseného zadáka ramenom čiastočne aj do hlavy. Atakovaný hráč následne vrazil do mantinelu a v zápase nemohol ďalej pokračovať.

Rozdielne pohľady

Názory na zákrok sú rôzne.„Jasný zásah do hlavy. Škaredý zákrok. Malo to byť vylúčenie do konca zápasu,“ cituje slová asistenta trénera Skelleftey Pierra Johnssona Sport.cz.

Bývalý hokejista Jonas Andersson sa naopak stotožnil s rozhodnutím arbitrov, ktorí nevylučovali.

„Áno, úder ide na hlavu, ale pokiaľ je to sám Pudas, kto sa dostal do zlej pozície a predklonil sa, potom by to nemalo byť vylúčenie,“ hovoril bývalý hráč, ktorý má za sebou aj pôsobenie v NHL.

Svoje rozhodnutie v spornej situácii hneď po zápase vysvetlil aj hlavný rozhodca Daniel Eriksson.

„Zaar sa snažil zasiahnuť telo. Hlavu trafil čiastočne, ale nie primárnou silou. Pudas sa dostal do zraniteľnej situácie a zásah do hlavy bol v tomto prípade nevyhnutným výsledkom,“ povedal.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.