Stihne EURO? Kucka exkluzívne prehovoril o svojom zdravotnom stave

Stihne EURO? Kucka exkluzívne prehovoril o svojom zdravotnom stave
Juraj Kucka. Zdroj: TASR

Slovenskú reprezentáciu si bez neho už štrnásť rokov hádam ani nedokážeme predstaviť. Juraj Kucka v ére samostatnosti nechýbal na žiadnom z troch veľkých šampionátov, no necelé dva mesiace pred štartom štvrtého si nepríjemne zranil rameno. Stihne EURO 2024 v Nemecku?

Na Tehelnom poli oslávil šiesty titul v rade i rekordný štrnásty v histórii, no týždeň na to už šláger v Trnave nedohral. Juraj Kucka nešťastne dopadol na ruku, trávnik opúšťal deväť minút pred koncom, so zaťatými zubami, držiac sa za ľavé rameno.

Aj nezaujatí spozorneli, že nejde o žart, keď chlap zo žuly musí striedať. No vyšetrenia v nemocnici našťastie priniesli dobré správy.

„Samozrejme, udiať sa môže čokoľvek, ale prognóza od lekárov bola pozitívna, majstrovstvá Európy by som stihnúť mal. Urobím pre to maximum, už som začal s rekonvalescenciou. Dúfam, že všetko pôjde podľa plánu a čoskoro budem fit,“ povedal Kucka exkluzívne pre TVNOVINY.sk.

Prečítajte si tiež:

Ako dlho sa bude liečiť a trénovať individuálne ešte vymedziť nevedel. „Rameno teraz potrebuje oddych, aby zmizol opuch a zregenerovali sa poškodené veci. Potom musím začať cvičiť. U niekoho to trvá dlhšie, u niekoho kratšie, takže kedy presne sa vrátim k tímu a do plnej záťaže zatiaľ netuším. No verím, že všetko pôjde podľa plánu,“ dodala bývalá opora Watfordu či AC Miláno.

Momentálne najlepší hráč Niké ligy Slovensko v ére samostatnosti reprezentoval na všetkých troch veľkých šampionátoch. A fanúšikovia dúfajú, že sa (ako jediný s Petrom Pekaríkom) zúčastni aj toho štvrtého.

Juraj Kucka nedohral, no Slovan proti Trnave zvíťazil. Pozrite si najdôležitejšie momenty najslávnejšieho slovenského derby:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.