Martin Pospíšil sa po skvelej sezóne v NHL pripojí k reprezentácii pred MS. Dvorský má pred sebou jasný cieľ

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Martin Pospíšil má za sebou sezónu snov. Protihráčom dal zabrať a tréner bol z jeho výkonov nadšený.

Do vyraďovacej časti NHL nepostúpilo Calgary Flames so slovenským útočníkom Martinom Pospíšilom. Rodák zo Zvolena dostal premiérovú pozvánku do seniorskej reprezentácie a hrdo ju prijal. Bude tak jednou zo zámorských posíl Slovenska na šampionáte v Česku.

Martin Pospíšil má za sebou sezónu snov. Vo svojom premiérovom ročníku v NHL odohral za "plamene" 63 zápasov s bilanciou osem gólov a šestnásť asistencií. Protihráčom dal zabrať a tréner bol z jeho výkonov nadšený.

„Od prvého dňa som nechcel byť len pasažier tímu, ale chcel som byť pilot. Aj keď som bol nováčik, chcel som byť lídrom mužstva. Snažil som sa dať tímu mojou hrou čo najviac," povedal Martin Pospíšil.

K národnému tímu sa pripojí v pondelok. „Nesmierne sa teším. Je veľká česť reprezentovať Slovensko a takisto moje rodné mesto Zvolen," doplnil.

Prečítajte si tiež:

Dvorský má jasný cieľ

Skvelý ročník má za sebou aj Dalibor Dvorský, ktorý by si chcel zahrať v profilige v budúcej sezóne. Tú aktuálnu ukončil v OHL v tíme Sudbury Wolves.

„Veľmi rýchlo som si zvykol na menší ľad a vyhovuje mi to, pretože viac strieľam v útočnom pásme a vždy z toho môže byť šanca."

Stále len 18-ročný útočník bol štvrtým najlepším strelcom základnej časti a so 45 zásahmi prekonal rekord Martina Chromiaka v počte gólov Slováka v OHL.

Draftová desiatka z minulého roka bude mať v úvode nového ročníka v kempe St. Louis Blues jasný cieľ.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.