Americkí experti zo Slafkovského unesení nie sú. Označili ho za najhorší úlovok dekády

Juraj Slafkovský sa teší po strelení gólu
Juraj Slafkovský sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/AP

Juraj Slafkovský vo svojej druhej sezóne v NHL žiari. S dvomi desiatkami strelených gólov sa posunul do elitnej ofenzívnej formácie Montrealu a už čoskoro sa pripojí aj k výberu Slovenska, ktoré posilní na blížiacich sa MS v Česku. Zámorských expertov však nepresvedčil a dostal od nich nelichotivú nálepku.

Corey Pronman, novinár z prestížneho The Athletic, ktoré patrí pod americký The New York Times, patrí medzi najväčších expertov na NHL a už dlhé roky analyzuje a porovnáva rôzne štatistiky z najlepšej hokejovej ligy sveta. Tentokrát sa s pomocou šiestich skautov a pracovníkov NHL zameral na porovnanie jednotiek draftu za posledných desať rokov a ako veľmi sa svojim tímom vyplatili, informuje Šport.sk.

Jasným víťazom ankety sa stal Connor McDavid, ktorého draftoval z prvého miesta v roku 2015 Edmonton. Kanaďan samozrejme nemal konkurenciu, keďže jeho kariéra v rokoch po drafte doslova explodovala. Veď už ako 19-ročný sa stal v Oilers najmladším kapitánom histórie NHL a hneď v druhej sezóne v lige ohúril pokorením hranice sto kanadských bodov.

Prečítajte si tiež:

Za McDavidom sa umiestnil minuloročný najžiarivejší artikel draftu Connor Bedard a tretie miesto odborníci prisúdili Austonovi Matthewsovi. Na úplne posledné miesto z posledných desiatich víťazov draftu do NHL zaradili práve Košičana Slafkovského, ktorý podľa nich vyhral nevýrazný draft, no uznali jeho zlepšenie v aktuálnej sezóne. V rebríčku sa pred Slafkovským umiestnil dokonca aj Macklin Celebrini, ktorý by mal byť draftovou jednotkou v tomto roku.

Pozrite si reportáž o prvom hetriku Slafkovského v NHL.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.