Grécko odovzdalo olympijskú pochodeň francúzskym organizátorom OH 2024

Grécko odovzdalo olympijskú pochodeň francúzskym organizátorom OH 2024
Šéf Gréckeho olympijského výboru Spyros Capralos (vľavo) odovzdáva olympijský oheň predsedovi francúzskeho organizačného výboru Tonymu Estanguetovi. Zdroj: AP Photo/Vasilis Psomas

Grécko v piatok slávnostne odovzdalo olympijskú pochodeň organizátorom tohtoročných hier, ktoré sa budú konať v Paríži. Informuje o tom agentúra DPA.
Stalo sa tak na štadióne Panathinaiko, teda na mieste, ktoré hostilo v roku 1896 prvé moderné OH.      

Počas slávnostného ceremoniálu zaznela pred 20-tisíc divákmi francúzska a grécka národná hymna, ktorú zaspievala grécka speváčka Nana Mouskouriová.

"Z celého srdca Vám prajeme úspech pri organizácii 33. olympijských hier v Paríži," odkázal šéf Gréckeho olympijského výboru Spyros Capralos predsedovi francúzskeho organizačného výboru Tonymu Estanguetovi.

Prečítajte si tiež:

Poputuje loďou

Olympijskú pochodeň slávnostne zapálili 16. apríla v antickej Olympii. Odtiaľ prešla štafetovo cestu po Grécku a prinesú ju do gréckeho prístavu v meste Pireus, skade v sobotu poputuje na palube francúzskej lode do mesta Marseille. Marseille má silné historické väzby na Grécko, nakoľko mesto bolo založené v dávnej minulosti ako grécka kolónia.

Olympijské hry v Paríži sa budú konať od 26. júla do 11. augusta.

V Olympii pred pár dňami slávnostne zapálili oheň:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Olympijské hry

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.