Na pretekoch Spartan Race došlo k náhlemu kolapsu pretekára, ktorý mal tragický koniec

Snímka z podujatia Spartan race 2024 v areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ).
Snímka z podujatia Spartan race 2024 v areáli Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ). Zdroj: TASR - Martin Baumann

Na Spartan Race došlo k náhlemu kolapsu jedného z pretekárov.

Na pretekoch Spartan Race na Záhorí v sobotu došlo k tragickej udalosti. Počas vytrvalostných pretekov došlo k náhlemu kolapsu jedného z pretekárov. Na miesto bola okamžite privolaná záchranná služba, ktorá muža letecky transportovala do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.

„Prítomní svedkovia, bežci, medzi ktorými bola aj lekárka okamžite zahájili laickú resuscitáciu, v ktorej následne pokračoval prítomný záchranársky tím,“ uviedla Air - Transport Europe, letecká záchranná služba na svojej stránke.

„Lekár leteckých záchranárov sa pridal k rozšírenej kardiopulmonálnej resuscitácii aj pomocou použitia automatického resuscitačného prístroja,“ píše čas.sk.

K tragédii sa vyjadrili aj organizátori podujatia. „Áno je pravda, že dnes (v sobotu, pozn. red.) došlo v jednom bežeckom úseku k náhlemu zhoršeniu zdravotného stavu pretekára. Ihneď mu bola privolaná záchranná služba. Pretekár bol v ťažkom zdravotnom stave prevezený leteckou záchrannou službou.“

U dotyčného malo dôjsť k opakovanému obnoveniu a zlyhaniu obehu. Napriek snahe lekárov sa 47-ročného Zdena z Vrbového nepodarilo zachrániť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Úmrtie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.