Na MS chceli ísť aj mladé vychádzajúce hviezdy. Experti zhodnotili, či tréner Ramsay urobil správne rozhodnutie

Dalibor Dvorský sa teší z gólu
Dalibor Dvorský sa teší z gólu Zdroj: Profimedia.sk

Na prelome rokov ukázala slovenská reprezentácia pod vedením zámorských hviezd ako Dvorský či Mešár skvelé výkony na majstrovstvách sveta do 20 rokov. Na elitný šampionát sa však nepozrie jediný z týchto mladíkov, čo sa stretlo u časti fanúšikov s nevôľou. Čo si o tomto kroku myslia experti?

Hokejové majstrovstvá sveta sú už za dverami, no v slovenskej reprezentácii nenájdeme množstvo hráčov, ktorých by tam fanúšikovia veľmi radi videli. Týka sa to najmä mladých superhviezd a budúcich lídrov reprezentácie, hrajúcich v zámorských súťažiach ako AHL alebo OHL.

Dalibor Dvorský, Filip Mešár, Jakub Demek a ďalší sú pre Slovensko k dispozícii a aj sami avizovali záujem zúčastniť sa majstrovstiev sveta, či aspoň prípravy pred šampionátom. Bolo by to dobré aj pre nabratie skúseností do ďalších rokov, v ktorých by mali byť pre repre dôležití, no vedenie nášho národného tímu sa rozhodlo inak.

Nikto so mnou nekomunikoval. Rešpektujem rozhodnutie trénerov. Prajem chalanom veľa šťastia. Jasné, že by som tam chcel ísť tento rok, ale je to, ako to je. Som si však istý, že môj čas v reprezentácii ešte len príde,“ vyjadril sa napríklad Dalibor Dvorský nedávno pre sport.sk.

Nenomináciu hviezd z vydareného svetového šampionátu do 20 rokov spred piatich mesiacov tréner Craig Ramsay dôvodil nedostatkom času na ich integráciu do tímu. Minimálne Dvorský s Mešárom by však stíhali odohrať aspoň štyri prípravné zápasy. Pýtali sme sa tak tria expertov, či na tento krok naša reprezentácia v blízkej alebo vzdialenej budúcnosti nedoplatí.

Prečítajte si tiež:

Trikrát nie, času je dosť

Slovensko získalo medailu zo svetového šampionátu naposledy pred dlhými dvanástimi rokmi. Na striebre z Helsiniek sa vtedy výraznou mierou podieľali aj Branko Radivojevič, Ján Laco a Marcel Hossa. Na ľade im to vtedy výborne klapalo a ich názory sa zhodli aj teraz.

„Nemyslím si, že by nenominácia tých chalanov bola chyba. Vedenie našej reprezentácie na čele s trénerom Ramsaym má množstvo skúseností a vedia, čo robia. Slovensko má veľkú výsadu, že máme toľko skvelých mladíkov v AHL aj OHL, no nie je nutné ich hneď tlačiť do seniorskej reprezentácie. Nič sa nedeje, že tento rok ešte nenaberú tie skúsenosti,“ myslí si Hossa a súhlasí s ním aj Ján Laco.

„Ja si nie som istý ani či by to vôbec v tomto veku bolo pre tých chalanov vhodné. Zámorské súťaže ešte stále prebiehajú, niektorí akurát vypadli, niektorí dokonca stále hrajú. Zažil som to aj ja na vlastnej koži, keď idete na majstrovstvá doslova z lietadla a môžem povedať, že to nie je ideálne.“

Prečítajte si tiež:

​So svojimi kolegami do tretice súhlasí aj Branko Radivojevič, hoci podľa bývalého hráča Pheonixu, Philadephie či Minnesoty sa treba na celú situáciu pozerať z dvoch uhlov.

„Prvý je trénerský. Kam by ich tréner zaradil? Prvé dva útoky sú už plné. Tretí a štvrtý útok, čo by tam robili? Tam treba korčuliarov, hráčov, ktorí sa neboja zrážať sa. No druhý pohľad je ten verejný. Ľudia chcú vidieť potenciálne budúce hviezdy naberať skúsenosti. Možno by som zobral jedného z tých chalanov, aby nabral skúsenosti a vyskúšal si veľký turnaj, no nepovažujem za chybu že nejdú viacerí.“

Pozrite si reportáž o premiérovom hetriku Filipa Mešára v zámorí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.