„Hnusný“ zápas ako krásny darček na štyridsiatku. „Ruža“ rozkvitne v Európe vďaka jedinej strele

„Hnusný“ zápas ako krásny darček na štyridsiatku. „Ruža“ rozkvitne v Európe vďaka jedinej strele
Ružomberok dvíhal titul po 18 rokoch. Zdroj: TASR

Ružomberok napodobnil históriu a znovu sa do nej zapísal. Po osemnástich rokoch druhýkrát vyhral Slovenský pohár – opäť po triumfe nad Trnavou, opäť najtesnejším rozdielom (1:0).

Spartak svojho súpera doslova prepálil pomerom striel 18:6 (6:1 na bránu), partii spod Čebraťa však jediný pokus medzi žrde stačil. Adam Tučný v posledných sekundách prvého polčasu využil lapsus Andelov a zariadil tak krásny darček asistentovi trénera Petrovi Tomkovi, oslavujúcemu štyridsiatku rovno v deň finále.

„Bol to náš typický ,hnusný‘ zápas. Dali sme v ňom šťastný gól a potom neinkasovali. Zvíťazili sme 1:0, na priebeh sa už nikto pýtať nebude. Trnava nás zatlačila, mala viac z hry, no počkali sme si na svoju šancu. Dokázali sme ju premeniť a teraz sme šťastní,“ tešil sa kapitán Ružomberčanov Marek Zsigmund, ktorý ocenil aj atmosféru v čerstvo dokončenej Košickej futbalovej aréne.

Prečítajte si tiež:

„Je to krásny štadión. Aký by sme boli hrdí, keby to takto vyzeralo na celom Slovensku. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom za podporu, ale rešpekt patrí aj tým trnavským, boli úžasní,“ dodal Zsigmund.

So spoluhráčmi Spartaku nedopriali zlatý slovnaftcupový hetrik a ak pripočítame predošlých deväť vzájomných ligových duelov, Ružomberčania s Trnavou neprehrali už desaťkrát za sebou.

„Ruža“ vďaka finálovému úspechu zakvitne v Európe, získala totiž miestenku do predkola. Preto aj tréneri Ondřej Smetana a Peter Tomko s radosťou hovorili o najväčšom úspechu kariéry.

„Je to najväčší úspech v mojej trénerskej či hráčskej kariére. Všetkým chalanom i ľuďom v klube sa musím poďakovať za tento špeciálny darček. Hráči, ktorí mi doobeda gratulovali, vraveli, že darček príde okolo 17-tej hodiny. Mali pravdu. Futbal rozhodujú detaily a myslím si, že sme boli koncentrovanejší než Trnava. My sme sa pripravovali, chceli sme byť dôslední v detailoch. Potvrdili sme to aj v zápase. Teraz si chceme užiť oslavy s tímom i rodinami, na Európu budeme myslieť neskôr,“ rozhovoril sa Tomko.

Prečítajte si tiež:

Ondřej Smetana sa tímu ujal v novembri 2023, keď figuroval na 8. mieste Niké ligy a hrozilo mu pôsobenie v skupine o udržanie. Napokon ho doviedol do skupiny o titul a aj k triumfu v Slovenskom pohári.

"Tím potreboval svoj čas. Tento úspech je výsledkom práce všetkých v klube. Finále bolo najdôležitejším zápasom v mojej kariére. Som rád, že úsilie, ktoré sme do toho vložili, prinieslo výsledok," konštatoval s úsmevom šéf lavičky.

Ružomberok sa na finále naladil víťazne už v lige. Pozrite si zostrih jeho duelu s Podbrezovou:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.