VIDEO: Slafkovský v NHL zafrajeril. Rozhodcovia ho však použili ako zlý príklad

Na snímke Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský prispel jednou asistenciou k víťazstvu Montrealu. Zdroj: TASR/AP Photo/David Zalubowski

Juraj Slafkovský sa v predposlednom zápase základnej časti NHL blysol parádičkou. Spoluhráčovi však hokejku prihral nedovoleným spôsobom a video z incidentu bolo teraz premietané na mítingu rozhodcov z NHL.

V zápase proti Detroitu najväčší talizman Montrealu Nick Suzuki stratil hokejku. Slafkovský mu ako správny spoluhráč samozrejme pomohol a prihal mu ju vlastnou hokejkou. To však podľa pravidiel povolené nie je a Košičan mal šťastie, že ho rozhodcovia nevylúčili.

Pravidlo 10.3 totižto hovorí jasnou rečou: Hráč, ktorý stratil alebo zlomil hokejku, môže dostať náhradnú hokejku tak, že mu ju podá spoluhráč z jeho hráčskej lavičky, spoluhráč na ľade, alebo zdvihne svoju vlastnú nezlomenú hokejku alebo hokejku spoluhráča z ľadu. Hráč bude potrestaný, ak hodí alebo vystrelí hokejku spoluhráčovi z ľadu alebo ak zdvihne a hrá s hokejkou súpera. Za každé porušenie tohto pravidla bude uložený menší trest.

Video Jurajovej parádičky bolo teraz použité ako zlý príklad zachovania sa arbitrov na rozhodcovskom mítingu NHL, čo si všimol portál NHL.sk. Rozhodcovia boli varovaní, aby si dali na podobné situácie v budúcnosti pozor a trestali ich.

Slafkovský si momentálne ešte doliečuje po dokončení sezóny NHL menšie zranenie v zámorí a v najbližších dňoch by mal letieť do Európy. Na Slovensku sa pripojí k našej reprezentácii, aby reprezentoval v drese s dvojkrížom na hrudi na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Česku.

Pozrite si reportáž o prvom hetriku Juraja Slafkovského v NHL.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.