Skvelé správy aj pre Slovákov: UEFA urobila pred EURO vytúžený ústupok

Slovenská futbalová reprezentácia
Slovenská futbalová reprezentácia Zdroj: TASR

Po niekoľkomesačných naťahovačkách si môžu reprezentácie pripravujúce sa na EURO vydýchnuť. UEFA v piatok rozhodla o tom, že na európsky šampionát sa nebudú súpisky tímov skresávať na 23 hráčov.

Namiesto toho bolo odsúhlasených omnoho pohodlnejších 26, informoval v podvečerných hodinách rešpektovaný futbalový novinár Fabrizio Romano.

Širšie súpisky umožnia trénerom viac sa vyhrať s nomináciou, zredukujú stres z nešťastných zranení a výpadkov hráčov a celkovo tak budeme môcť na turnaji sledovať taktickejší futbalov s viacerými typmi hráčov.

Pre slovenský výber to znamená, že oproti pôvodnému návrhu tak na záverečný turnaj môže tréner Calzona nominovať až o troch futbalistov naviac. Šance sa tak zvyšujú najmä pre mnohých mladíkov ako sú Leo Sauer, Adam Obert, Dávid Strelec a ďalší, ktorí by zrejme v užšom výbere na úkor skúsenejších hráčov priestor nedostali.

Prečítajte si tiež:

​EURO sa začína 14. júna 2024 a Slovensko do bojov v skupine E vstúpi duelom s Belgickom v štvrtý deň šampionátu. Všetky zápasy majstrovstiev Európy, ako aj množstvo ďalších sprievodných programov, budete môcť sledovať na televíznych staniciach Markíza, Dajto a na streamovacej službe Voyo.

Pozrite si dnešného víťaza ankety frajer na záver:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme UEFA EURO 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.