ANKETA: Slovensku budú počas MS fandiť aj známe osobnosti. Veria v medailový úspech?

ANKETA: Slovensku budú počas MS fandiť aj známe osobnosti. Veria v medailový úspech?
Filip Tůma, Marek Fašiang, Erik Jendrišek, Ján Volko. Zdroj: Profimedia.sk/Facebook.com- FC Nitra/TASR

Hokejová horúčka stúpa. Už tento piatok (10. 5.) vypukne šampionát v susednom Česku. Na Slovensku je to udalosť, ktorú sledujú takmer všetci a výnimkou nie sú ani známe osobnosti z nehokejového prostredia. Niektorých z nich sme sa opýtali, ako vnímajú súčasný výber Craiga Ramsayho.

Majstrovstvá sveta v hokeji sa tento rok konajú v blízkosti slovenských hraníc. Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa predstavia v základnej skupine B, ktorá sa odohrá v Ostrave, a slovenskí priaznivci to majú priamo do diania takpovediac na skok. Ako každý rok aj teraz sa vedú debaty o tom, čo šampionát zo slovenského pohľadu prinesie.

Preto sme sa rozhodli osloviť aj nehokejové osobnosti, ako vnímajú slovenskú reprezentáciu. Odpovedali herci Filip Tůma a Marek Fašiang, bývalý futbalový reprezentant Erik Jendrišek a šprintér Ján Volko.

Sú pred nami majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sú na Slovensku stále veľkou udalosťou. Fanúšikovia majú od nášho tímu pomerne vysoké očakávania. Aké sú tie vaše?

Filip Tůma: Fandenie by malo byť založené na tom, že podporovať svoj tím by sme mali nielen, keď sa darí, ale vždy. Mám veľmi nerád nejaké vyhlasovanie, na ktorom mieste skončíme. Základné kritérium pre mňa je, že keď vidím, že sa chalani snažia a dajú do toho všetko, vtedy sa dá zniesť aj prehra. Ak by sme nemali šťastie, tak aj prípadný horší výsledok. Je pravda, že teraz budeme mať v Česku, dá sa povedať, domáce prostredie. V očakávaniach treba byť pokojnejší, ale keď sa prebojujeme do semifinále, tak hádam sa nám podarí prekvapiť.

Marek Fašiang: Tento šampionát bude špecifický, keďže Slovensko na nich bude hrať pomaly v domácej atmosfére. Do Ostravy sa chystá množstvo fanúšikov vrátane mňa a na tento zážitok sa veľmi teším. Som veľmi rád, že ešte stále je pri kormidle našej reprezentácie pán tréner Ramsay. Vždy totiž dokáže vytvoriť jeden špičkový tím, ktorý nie vždy má úplne top hviezdy, ale vie to tak skvele vyskladať, že je to jeden dobre fungujúci stroj. Veľa bude závisieť aj od šťastia či od toho, aká partia sa vytvorí. Verím, že to bude super.

Erik Jendrišek: Ja to skôr beriem z tej športovej stránky. Samozrejme, ako fanúšikovia by sme chceli, aby sme vyhrali majstrovstvá sveta. Máme tam aj mladších chlapcov, ktorí ešte možno potrebujú dozrieť na tie úplne najvyššie priečky. Hlavne sa teším, že káder prechádza obmenou a dúfam, že chalani, ktorí prišli z NHL, ako Šimon Nemec či Juraj Slafkovský, opäť ukážu svoju kvalitu aj v národnom tíme.

Ján Volko: Som presvedčený o tom, že chalani podajú maximálny výkon. Pod vedením Craiga Ramsayho to bude naozaj dobrý hokej a bude sa na čo pozerať. Veľmi im držím palce, pretože systém, ktorý tréner zaviedol, sa mi veľmi páči. Pomaly to prinášalo ovocie a videli sme to aj na olympiáde. Som rád, že prišli aj chlapci zo zámoria a kvalitných európskych líg.

Prečítajte si tiež:

Veria v slovenskú medailu

Aké konečné umiestnenie Slovenska tipujete?

Filip Tůma: Ako som spomenul, nemám veľmi rád prognózy, na ktorom mieste skončíme, ale môj tip je teda druhé miesto.

Marek Fašiang: Dúfam, že sa naši chlapci dostanú do štvrťfinále a všetci sa budeme tešiť na ten veľký zápas. Potom je to už dosť o šťastí a o náhode. Ak by sa nám to nepodarilo, určite skončíme do desiateho miesta.

Erik Jendrišek: Verím, že chalani budú cítiť podporu fanúšikov. Veľmi by som im prial aspoň bronzovú medailu.

Ján Volko: Nie som nijaký prognostik. Zopakujem, že si myslím, že chlapci podajú maximálny výkon a ono sa to potom samo ukáže, na čo majú. Z môjho pohľadu máme dobrú šancu uspieť, ale presné umiestnenie si netrúfam odhadnúť.

Získa titul domáce Česko?

Kto je podľa vás najväčším favoritom na zisk titulu majstrov sveta?

Filip Tůma: Myslím si, že domáci Česi budú veľmi silní. Dlhšie už nezaznamenali výraznejší úspech. Doma sa budú chcieť určite vytiahnuť.

Marek Fašiang: Česi budú mať veľmi silné mužstvo a hrajú doma. Je to skôr pravidlo, že domáce tímy nevyhrávajú šampionáty, ale určite budú veľmi silní. Je dôležité, ako to dokážu vyskladať a či budú fungovať ako jeden tím. Veľmi dobré mužstvo budú mať Američania a, samozrejme, musíme počítať aj so Švédskom či Fínskom. Prekvapiť môžu Nemci alebo Švajčiari. Je to veľmi ťažké teraz vybrať, ale okrem Slovenska budem trošku fandiť aj Čechom, aby sa im to v domácom prostredí podarilo.

Erik Jendrišek: Favoritov na titul je tam viacero. Česko bude doma silné, aj keď málokedy sa podarí vyhrať usporiadateľskej krajine. Sú tam škandinávske krajiny, potom Kanada, USA. Je veľmi ťažké tipnúť si. Majstrovstvá sveta sú každý rok a troška sa to mení. Nepoznám všetky súpisky, ale domáce Česko bude jeden z favoritov.

Ján Volko: Kanada či USA to mali vždy veľmi dobre rozbehnuté, ale v tomto období sa darilo aj severským tímom. Švédi aj Fíni určite budú mať ambíciu uspieť a pobiť sa o víťazstvo.

Prečítajte si tiež:

Zápasy Slovenska chcú pozorne sledovať

Na ktorý zápas Slovenska sa tešíte najviac a prečo?

Filip Tůma: Som fanúšikom a teším sa na každý duel. Prichádza to však v období, kedy budem dva týždne pred premiérou v Slovenskom národnom divadle. Zápas, ktorý uvidím, bude ten, ktorý sa bude hrať mimo skúšok. Nie je to tak, že by som svoj harmonogram upravil podľa programu majstrovstiev sveta, ale keď budem mať čas, tak si určite nejaký pozriem. Zaujímavé to môže byť z nášho pohľadu proti USA. Myslím si, že na Američanov vieme zahrať. Ak prežijeme ich úvodný tlak, potom to môžeme dotiahnuť do úspešného konca. Naopak, Švédi nám až tak nesedia. Všetky duely budú určite veľmi kvalitné.

Marek Fašiang: Osobne idem na zápasy proti Francúzsku a Švédsku. Veľmi sa teším práve na stretnutie proti Švédom, pretože to bude naozaj kvalitný súper. Najviac ma budú zaujímať stretnutia o medaily, kde verím, že naši chalani nebudú chýbať.

Erik Jendrišek: Dúfam, že budem mať čas, aby som si pozrel všetky. Od detstva všetci vždy žijeme majstrovstvami sveta. S tým som vyrastal. Pre mňa bude najatraktívnejší súper v skupine Švédsko. Sú známi dobrým hokejom.

Ján Volko: Veľmi kvalitný zápas očakávam proti Nemecku. Práve Nemci z môjho pohľadu v posledných rokoch rapídne zlepšili svoju hru a dosiahli na nedávnych šampionátoch dobré umiestnenia. USA a Švédsko sú, samozrejme, skvelé tímy, ale určite netreba podceniť ani papierovo slabších, pretože tam sa to vždy dokáže pokaziť.

Najväčšou hviezdou Slovenska na šampionáte bude Juraj Slafkovský. Pozrite si exkluzívny rozhovor predtým, ako sa pripojil k reprezentácii.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.