Nerátal s tým ani vo sne. Volko zabojuje o olympiádu na najprestížnejších pretekoch

Ján Volko na halových MS v Glasgowe
Ján Volko na halových MS v Glasgowe. Zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Slovenský šprintér Ján Volko sa predstaví v piatok na mítingu Diamantovej ligy v Dauhe. V najprestížnejšom atletickom seriáli bude štartovať po druhýkrát v kariére a opäť by mal bežať dvojstovku.

Volko už štartoval na mítingu v Bruseli v septembri 2020 v ére pandémie koronavírusu, teraz ho v katarskej metropole čakajú protivníci najťažšieho kalibru.

Prečítajte si tiež:

Premýšľal sotva 10 minút

"S takým niečím som veru ani vo sne nerátal. Naozaj ma to dosť prekvapilo, na také čosi som nebol pripravený," priznal v rozhovore pre atletika.sk Volko, ktorý tak narýchlo musel zmeniť harmonogram prípravy.

"Premýšľali sme o tom sotva desať minút. Prebrali sme všetky pre a proti, vydiskutovali sme si, čo môžem štartom v Dauhe získať a všetko, čo so štartom na tomto mítingu súvisí. Vyšlo nám, že pozitív je viac a aj keby som nepredviedol úplne ideálny výkon, môžem do olympijskej kvalifikácie získať veľké množstvo bodov. Verím však, že v Dauhe pobežím rýchlo a pomôže mi to k parížskej miestenke."

Prečítajte si tiež:

Štvrtýkrát pod holým nebom

Pre účastníka tohtoročného halového svetového šampionátu v Glasgowe pôjde o prvý štart pod otvoreným nebom v sezóne.

"Možnosť predviesť sa v Diamantovej lige sa neodmieta. Uvedomujem si, že zrejme mi dajú nevýhodnú prvú dráhu, ale aj v nej je možné dosiahnuť kvalitný výkon. Ak by som aj skončil ôsmy, za toto umiestenie je 100 bodov, čiže toľko, ako za víťazstvo na striebornom mítingu P-T-S v Banskej Bystrici. Aj preto bolo rozhodovanie pomerne jednoduché. Verím, že aj tento výsledok a získané body mi pomôžu kvalifikovať sa nielen na olympiádu v Paríži, ale aj na budúcoročné majstrovstvá sveta v Tokiu," vysvetlil Volko.

Tretí míting Diamantovej ligy v tejto sezóne je v Dauhe na programe v piatok 10. mája s prvou finálovou disciplínou od 17.02 SELČ. Dvojstovka sa pobeží o 18.23 SELČ.

Hana Burzalová a Dominik Černý už majú účasť na OH istú. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Atletika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.