Slováci extrémne veria našim hokejistom. Stávkujúci neváhajú staviť tisíce eur (prehľad stávok)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hokejové majstrovstvá sveta vypuknú u našich západných susedov už zajtra a stávkové kancelárie zažívajú predčasné Vianoce. V každej zo spoločností Niké, Fortuna aj Tipsport si už Slováci stavili stovky tisíc eur a my sme zisťovali, čo si tipujúci sľubujú od blížiaceho sa šampionátu.

Pomerne vydarená príprava a papierovo najsilnejší káder slovenskej reprezentácie za ostatné roky naplnili Slovákov optimizmom a v stávkových spoločnostiach sa nestíhajú čudovať. Podľa hlavného bookmakera Niké Richarda Slušného napríklad na celkové víťazstvo Slovenska na MS stavilo až 1500 Slovákov.

„Jeden klient si tým bol napriek kurzu 22,00 taký istý, že stavil 6 000 eur na slovenské zlato. Vyhrať tak môže 132-tisíc,“ hovorí Slušný a taktiež prezrádza, že jeden z klientov si podal tiket na všetky víťazstvá Slovákov vo všetkých dueloch v základnej skupine pri sume 510 eur. Ak by mu to vyšlo, na účte by mu cinklo 81-tisíc.

Slovenským reprezentantom veria stávkari aj v spoločnostiach Fortuna a Tipsport. V prvej menovanej napríklad zaevidovali stávku 2500 eur na slovenskú medailu, v druhej je zase Slovensko druhým najtipovanejším víťazom šampionátu.

Slováci taktiež vo veľkom favorizujú najväčšiu hviezdu nášho výberu, Juraja Slafkovského, na zisk individuálnych ocenení. V spoločnostiach Niké aj Tipsport je útočník Montrealu jasne najčastejšou stávkou pre najlepšieho strelca turnaja, hoci kurzy favorizujú skôr zámorských hráčov ako Kanaďana Connora Bedarda či Američana Bradyho Tkachuka.

Prečítajte si tiež:

Švédsko alebo Kanada?

Zatiaľ čo spoločnosť Fortuna hlási najviac stávok podaných na titul majstrov sveta pre Švédov vrátane jednej takejto stávky vo výške až 600 eur, klienti Tipsportu preferujú Kanadu. Vo Fortune si, mimochodom, na to, že obhajcovia titulu získajú aspoň medailu, stavil jeden z klientov solídnu sumu 4 000 eur.

Je zaujímavosťou, že tipujúci ani v jednej z týchto spoločností neveria Spojeným štátom americkým, hoci kurzy na USA sa prakticky nelíšia od kurzov na javorové listy či tri korunky. V Tipsporte sú Američania pasovaní za majstrov dokonca menej ráz ako Slováci, informuje špecialista komunikácie spoločnosti Róbert Buček.

Prečítajte si tiež:

Záživný šampionát

Spoločnosť Fortuna nám prezradila, že ich klienti očakávajú veľmi záživné majstrovstvá sveta. Takmer stovka z nich si stavila na to, že Trevor Zegras strelí na šampionáte „Michigena“ a vyše stovky stávkarov zase verí, že na majstrovstvách uvidíme gól brankára.

„Pár desiatok odvážnejších klientov si stavilo na to, že v každom zápase šampionátu padnú aspoň tri góly,“ hovorí Tarek Yacoob z oddelenia bookmakingu Fortuny v tlačovej správe spoločnosti a zároveň dodáva, že tipujúci očakávajú aj nový rekord v návštevnosti MS.

Pozrite si exkluzívny rozhovor s Jurajom Slafkovským tesne pred MS v hokeji.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.