Od ukončenia kariéry bol iba krôčik, dnes debutoval na MS. Slovák bol napriek prehre po zápase šťastný

Od ukončenia kariéry bol iba krôčik, dnes debutoval na MS. Slovák bol napriek prehre po zápase šťastný
Zdroj: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti hodnotili úvodný zápas na MS so smutným výrazom v tvárach, no slzy mal iba jeden z nich. Útočník Martin Pospíšil zažil proti Nemecku (4:6) premiéru v najcennejšom drese, po ktorej s dojatím v hlase rekapituloval náročné obdobie, počas ktorého nebol ďaleko od konca kariéry.

Pospíšil si do kanadského bodovania pripísal jednu asistenciu, keď v závere druhej tretiny prihral Martinovi Fehérvárymu na gól na 2:2. Do štatistík si pripísal aj jeden plusový bod a aj dva menšie tresty.

"Každý hráč môže vždy spraviť niečo lepšie. Každý sa učí na svojich chybách a aj z tohto zápasu si vezmem nejaké poučenie. Tá fyzická hra je vo mne, no musím si dávať pozor na vylúčenia," uviedol Pospíšil, ktorý v reprezentačnej premiére vytvoril formáciu s hráčmi, ktorí si v sezóne 2023/2024 zahrali v NHL.

S rovesníkmi Pavlom Regendom a Milošom Kelemenom si rozumeli: "Mali sme veľa šancí, škoda, že sme ich nevyužili. Dúfam, že v ďalšom zápase to bude lepšie," konštatoval Pospíšil, s ktorým súhlasil Regenda: "Myslím si, že sme boli jedna z najvýraznejších formácií. Vytvárali sme si šance, tlačili sme sa do bránky a hrali sme jednoducho. Škoda, že nám toho nepadlo viac. Myslím si, že sme fungovali veľmi dobre. Uvidíme, čo bude v ďalšom zápase."

Prečítajte si tiež:

​Pre Pospíšila išlo o prvý zápas v reprezentačnom drese, hoci ešte nedávno to vyzeralo, že premiéru absolvuje v závere prípravného obdobia. Tréneri sa ho v dueloch s Poľskom a USA rozhodli šetriť a tak zažil reprezentačný debut pred zaplnenou ostravskou halou. Štartom v najcennejšom drese a zároveň debutom na svetovom šampionáte sa mu splnil sen.

"Vlani som o takomto čase myslel na koniec kariéry. Za ten rok sa toho udialo veľmi veľa. Až sa tomu nechce veriť. Bol to môj sen obliecť si reprezentačný dres a hrať v NHL. Tie emócie sú teraz veľmi veľké. Bol som naozaj blízko k tomu, aby som zavesil korčule na klinec," konštatoval Pospíšil, ktorý tým narážal na zdravotné problémy, predovšetkým otras mozgu, ktoré ho pripravili o veľkú časť uplynulej sezóny.

"Nový ročník som začal znovu v AHL v drese Calgary Wranglers, no odohral som tam iba šesť zápasov. Potom som sa posunul do prvého tímu Calgary a udržal sa tam. Dnes hrám za slovenskú reprezentáciu na MS. Pre mňa je to neuveriteľné, bláznivé."

Pozrite si exkluzívny rozhovor s Jurajom Slafkovským pred MS v hokeji.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.