Legenda sa vracia. Slovákom na majstrovstvách Európy v malom futbale pomôže aj účastník MS v Afrike

Legenda sa vracia. Slovákom na majstrovstvách Európy v malom futbale pomôže aj účastník MS v Afrike
Erik Jendrišek. Zdroj: TASR

Bývalý futbalový reprezentant Erik Jendrišek figuruje v záverečnej nominácii Slovenska na ME v malom futbale. Kontinentálny šampionát sa uskutoční v Bosne a Hercegovine (1.-8. júna) a mužstvo Petra Barnišina sa predstaví v C-skupine.

Slovensko sa v Sarajeve postupne stretne s Chorvátskom (1. júna o 17.45), Španielskom (3. júna o 15.45) a Českom (4. júna o 20.45).

"Na turnaji nás čaká veľmi náročná a nevyspytateľná skupina. Dalo by sa povedať, že z každého koša sme dostali toho najnáročnejšieho súpera. My sme však maximálne odhodlaní pobiť sa o úspech. Boj o hráčske miestenky na záverečný šampionát bol od všetkých hráčov naozaj ukážkový a nominácia sa nerodila vôbec ľahko. Počas kempov, prípravných zápasov reprezentácie a taktiež EMF Nations Games sme mali možnosť interakcie s viacerými hráčmi, z ktorých sa vyprofilovala užšia skupina, ktorá najlepšie spĺňa naše očakávania a herný systém, ktorým sa chceme prezentovať. V kabíne u nás panuje veľmi pozitívna atmosféra a odhodlanie cítiť z každého hráča," uviedol Barnišin, ktorý povedie mužstvo na šampionáte premiérovo z pozície hlavného trénera.

Prečítajte si tiež:

Výrazná obmena kádra

Slovensko na predchádzajúcich domácich ME v Košiciach obsadilo konečnú piatu priečku, keď vo štvrťfinále prehralo 0:1 s neskorším majstrom z Azerbajdžanu.

"Káder prešiel výraznou obmenou. EMF Nations Games v Galante ukázali, že máme silu sa pobiť aj s najsilnejšími tímami v Európe. Záležať bude, ako sa dokážu hráči vyrovnať s tlakom, pretože je rozdiel medzi prípravným podujatím a vrcholným šampionátom. Tréner vyberal hráčov podľa vlastného konceptu a podľa toho, ako chcú hrať. V tíme sú behavejší hráči, ktorí sa budú snažiť hrať atraktívny malý futbal. Mne už zostáva tímu iba držať prsty, aby to dopadlo minimálne tak dobre ako naposledy. Erik Jendrišek sa v prípravných kempoch aj v dvojzápase s Maďarskom ukázal ako hráč, ktorý nám môže veľmi pomôcť. Pevne verím, že bude pre tím pridanou hodnotou. Jeho odhodlanie je enormné a ak nastúpi, môže byť jedným z rozhodujúcich faktorov v zápasoch," skonštatoval prezident Peter Králik pre oficiálnu webovú stránku Slovenského zväzu malého futbalu.

"Myslím si, že šampionát bude na veľmi vysokej úrovni a na turnaji už nebude slabé mužstvo. V zápasoch budú rozhodovať detaily. Náš základný cieľ bude postúpiť zo skupiny a veľmi radi by sme boli, keby sa nám už konečne podarí dostať do semifinále. Každopádne musíme ísť od zápasu k zápasu a nie riešiť, čo by mohlo byť a nejako kalkulovať. Viesť národný tím ako kapitán znamená pre mňa veľa. Cítim veľkú zodpovednosť voči celému tímu. Veľmi si vážim každý jeden reprezentačný štart a teraz je to ešte vzácnejšie z pozície kapitána," zdôraznil Jaroslav Repa.

Prečítajte si tiež:

Záverečná nominácia SR na ME v malom futbale

Brankári: Erik Feriančik, Martin Kapraľ.

Hráči v poli: Rudolf Beliš, Roland Černák, Martin Ďuráči, Dušan Dzíbela, Jakub Hudec, Erik Jendrišek, Martin Jurkemik, Filip Kis, Adam Kuľha, Dušan Malovec, Tomáš Mikluš, Milan Nestorik, Miroslav Porvazník, Jaroslav Repa, Peter Terpaj.

Program zápasov SR v základnej C-skupine

Sobota 1. júna o 17.45 SLOVENSKO - Chorvátsko.
Pondelok 3. júna o 15.45 SLOVENSKO - Španielsko.
Utorok 4. júna o 20.45 SLOVENSKO - Česko.

Keď odchádza legenda. Pozrite si emotívnu reportáž zo zápasu, po ktorom Erik Jendrišek ohlásil koniec profesionálnej kariéry:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.