Naše tenisové a bedmintonové nádeje jasajú. V Košiciach otvorili Národné tréningové centrum

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V centre by malo pravidelne športovať až 500 ľudí. Cez deň klubová mládež a večer verejnosť.

Mali postaviť novú Meku tenisu, no megaprojekt museli okresať. Miestni nesúhlasili s výstavbou pod ich oknami a zasiahla až prokuratúra. V Košiciach v utorok (14. 5.) otvorili Národné tréningové centrum. Vychovávať má najmä mladé talenty.

Hala s kapacitou 5-tisíc divákov a veľké medzinárodné súťaže. Taký bol pôvodný plán.

Takmer 1600 miestnych obyvateľov podpísalo petíciu proti výstavbe centra v tesnej blízkosti ich domov na kedysi zanedbanom ihrisku. Budova sa im zdala zbytočne veľká a upozorňovali na problém s parkovaním.

Prečítajte si tiež:

​Pred štyrmi rokmi sa do veci vložila prokuratúra, ktorá podala protest proti umiestneniu haly k rodinným domom. Nakoniec sa začali robiť kompromisy.

Z haly, ktorá mala byť vysoká 30 metrov, je dnes 12 metrov vysoká budova. Po okresaní plánov sa cena stavby znížila z 30 miliónov eur na polovicu. Podľa primátora Košíc Jaroslava Polačeka je však prirodzené, že niektoré projekty môžu ľudí rozdeliť.

V centre by malo pravidelne športovať až 500 ľudí. Cez deň klubová mládež a večer verejnosť. Stánok má slúžiť najmä na výchovu mladých športovcov, badmintonistov či tenistov. Oba športy hrajú na východe stovky detí.

„Budem sa tešiť na to, že tu nájde pôsobnosť všetka mládež z tohto regiónu,“ komentoval otvorenie centra Miloslav Mečíř, prezident Slovenského tenisového zväzu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.