Poliaci hrýzli až do konca, tatranské derby však ovládlo Slovensko. Tu sú top zábery z Ostravar Areny (galéria)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko v stredu večer neďaleko Tatier nastúpilo proti súperovi, s ktorým sa o pyšné hory delí. Zverenci Craiga Ramsayho čelili nováčikovi elitnej skupiny - Poľsku vedenému slovenským koučom Róbertom Kaláberom. A aj keď fráza „derby nemá favorita“ už vo svete športu zľudovela, partia okolo kapitána Tomáša Tatara svoje papierové predpoklady naplnila. Po víťazstve 4:0 si pripísala plný bodový zisk a v tabuľke skupiny B sa usadila na druhej priečke.

Súboj odlišných motivácií - aj tak by sme mohli pomenovať štvrtú slovenskú bitku na majstrovstvách 2024. Kým našich hnala túžba zahrať si vyraďovacie boje, Poliakov ambícia odvrátiť zostup. V troch úvodných stretnutiach získali len bod, aj preto svojmu súperovi nič nedali zadarmo.

Pozrite si FOTOGALÉRIU:

No čo v úvodnej tretine načali trefy Lukáša Cingeľa a Tomáša Tatara, to v záverečnej zaklincovali zásahy Petra Cehlárika a opäť Lukáša Cingeľa. 

SLOVENSKO: Hlavaj - Čerešňák, Fehérváry – Ivan, Nemec – Koch, Grman – Gajdoš, Golian – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský – Tatar, Cingeľ, Hudáček – Regenda, Pospíšil, Kelemen – Kudrna, Sukeľ, Faško-Rudáš.

POĽSKO: Fucik - Wanacki, Kolusz - Wajda, Kruczek - Gorny, Bryk - Dronia, Macias - Wronka, Pasiut, Fraszko - Urbanowicz, Dziubinski, Macias - Zygmunt, Pas, Walega - Krezolek, Komorski, Michalski.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.