Vieme to aj lepšie. Výborný začiatok a potom klasicky na Slovákov. Hráči známkujú triumf nad Poľskom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovensko v stredu večer neďaleko Tatier nastúpilo proti súperovi, s ktorým sa o pyšné hory delí. Zverenci Craiga Ramsayho čelili nováčikovi elitnej skupiny - Poľsku vedenému slovenským koučom Róbertom Kaláberom. A aj keď fráza „derby nemá favorita“ už vo svete športu zľudovela, partia okolo kapitána Tomáša Tatara svoje papierové predpoklady naplnila. Po víťazstve 4:0 si pripísala plný bodový zisk a v tabuľke skupiny B sa usadila na druhej priečke.

Súboj odlišných motivácií - aj tak by sme mohli pomenovať štvrtú slovenskú bitku na majstrovstvách 2024. Kým našich hnala túžba zahrať si vyraďovacie boje, Poliakov ambícia odvrátiť zostup. V troch úvodných stretnutiach získali len bod, aj preto svojmu súperovi nič nedali zadarmo.

No čo v úvodnej tretine načali trefy Lukáša Cingeľa a Tomáša Tatara, to v záverečnej zaklincovali zásahy Petra Cehlárika a opäť Lukáša Cingeľa. 

Slovákov čakajú dva dni voľna a svoj piaty zápas na šampionáte odohrajú v sobotu o 20.20 h proti Francúzsku, Poľsko nastúpi v rovnakom čase v piatok proti USA.

Prečítajte si tiež:

Andrej Kudrna, útočník SR: "Vedeli sme že náš čaká ťažký zápas, na turnaji nie je ľahký súper. Prvá tretina bola dobrá, druhá nám veľmi nevyšla, tretiu sme už kontrolovali. Výsledok 4:0 je pekný."

Michal Ivan, obranca SR: "Bol to zvláštny zápas. Vytrápili sme sa v koncovke, nepadalo nám to, ale bolo to jasne v našich rukách okrem druhej tretiny. Ale niečo sme si po nej povedali, tie veci sa už nemôžu opakovať. S USA sme mali ťažký zápas, možno sa prejavila aj únava."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Začali sme dobre, potom sme išli klasicky na Slovákov, že sme si skomplikovali a chceli sme vyrobiť drámu. Ale našťastie sa nám to nepodarilo. Najpodstatnejšie je, že sme zvíťazili."

Peter Cehlárik, útočník SR, jednogólový strelec: "Mali sme výborný vstup do zápasu. V druhej tretine sme im však dovolili nejaké šance. V tretej sme sa vrátili k svojmu výkonu a uzavreli to. Ich brankár bol výborný, ale musíme sa viac tlačiť do bránky. Podľa mňa môžeme hrať ešte oveľa lepšie."

Prečítajte si tiež:

Samuel Hlavaj, brankár SR: "Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že sme lepší. Prvú tretinu sme mali výbornú, ale v druhej sme poľavili. Nula poteší, oni nemali veľa šancí a musel som byť stopercentne pripravený na každú strelu."

Pavol Regenda, útočník SR: "Zahrali sme to, čo sme mali. Ja som urobil zbytočné vylúčenia, ale brankár nás podržal a Tatarova formácia potiahla. Je ťažko udržať výkon proti ľahšiemu súperovi, no nepustili sme ich do žiadnej šance. Sme radi za víťazstvo."

Lukáš Cingel, dvojgólový strelec: "Som rád, že som pomohol tímu. Okrem druhej tretiny, v ktorej sme to zbytočne prekombinovali, sme si išli za víťazstvom. Podržal nás aj Samo v bránke."

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.