Postupová kalkulačka: Ani výhra s Francúzmi ešte Slovákom nemusí stačiť na postup do štvrťfinále

Slovenskí hokejisti do 18 rokov
Slovenskí hokejisti do 18 rokov Zdroj: IIHF

Boje v skupinách na hokejových majstrovstvách sveta v Česku sa prehupli cez svoju polovicu a to znamená jediné. Fanúšikovia húfne vyťahujú kalkulačky a vypočítavajú, čo musí naša reprezentácia urobiť pre postup. Aby ste nemuseli, pozreli sme sa na to za vás.

Slovenskí hokejisti zatiaľ na šampionáte ukazujú skvelú hru. V prvom zápase proti Nemecku to najmä kvôli častým oslabeniam na body ešte nevyšlo, no zvyšné tri zápasy naši hokejisti vyhrali, vrátane ťažkého duelu s USA.

S ôsmimi bodmi tak po ôsmom dni majstrovstiev naša reprezentácia sedí na postupovom štvrtom mieste v ostravskej skupine B, a to máme ešte zápas k dobru oproti druhým Spojeným štátom americkým a tretiemu Nemecku.

Najbližšie Slovákov čakajú dve víkendové stretnutia proti Francúzom a Lotyšom, počas ktorých si môžu zaistiť už predčasne istotu pokračovania na turnaji. Ak by totižto naši hokejisti vyhrali v oboch prípadoch v riadnom hracom čase, postup ďalej bude pre nás istý.

Čo však v prípade zaváhania?

Ak zverenci trénera Craiga Ramsayho nebudú stačiť na Francúzsko, stále budú mať všetko vo svojich rukách. Francúzi sú síce v boji o štvrťfinále, no to by museli v riadnom hracom čase poraziť Slovensko, Nemecko aj Švédsko a dokonca aj potom by sa museli spoliehať na pomoc súperov, takže o ich postupe môžeme hovoriť iba s dávkou fantázie.

Priamym súperom Slovenska v boji o štvrťfinále by teda byť nemali. Podstatné však je že ani víťazstvo nad týmto súperom ešte partii okolo kapitána Tomáša Tatara na postup zo skupiny stačiť nemusí. O veľa totižto pôjde v nedeľnom zápase s Lotyšskom.

Prečítajte si tiež:

​Minuloroční bronzoví medailisti majú na konte už solídnych sedem bodov, takže ich šance sú trochu vyššie. Ak by sme s týmto tímom prehrali v riadnom hracom čase a pobaltská krajina by získala aspoň dva body v zápasoch so Švédskom a USA, mohli by sme mať problémy.

Ani v prípade že by Slovensko prehralo oba víkendové duely však nie je všetko stratené. Víťazstvo v poslednom kole proti Švédsku, ktoré bude mať už vtedy zrejme istý postup a môže sa šetriť, spolu s menšou pomocou od Nemecka a USA by stále Slovensku stačili na postup.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.