Za odchod Jána Kozáka z reprezentácie údajne môže táto sedmička hráčov

GRAB_pesweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TASR

Dlhoročný tréner reprezentácie abdikoval po sobotnej domácej prehre s Českom (1:2).

Slovenski futbaloví reprezentanti odohrali v utorok prvý zápas po rezignácii Jána Kozáka z postu kouča tímu.

Sokoli v prípravnom zápase remizovali v Štokholme s domácim Švédskom 1:1, tím dočasne viedol Kozákov asistent Štefan Tarkovič.

Hoci sa nahlas hovorí o viacerých menách, z ktorých by niektoré mohlo na uvoľnený post zasadnúť, v médiách je na pretrase aj skutočný dôvod nečakaného rozhodnutia skúseného odborníka.

Portál pluska.sk informuje, že príčinou ukončenia viac ako päťročného pôsobenia Jána Kozáka pri národnom mužstve je nedisciplinovanosť niektorých hráčov po domácej prehre s Českom (1:2) v zápase Ligy národov.

Sedmička hráčov mala nevydarený duel preberať v jednom zo seneckých barov, pričom nemal chýbať ani alkohol. To sa vymyká pravidlám a pokynom štatútu reprezentanta, ako aj nariadeniam realizačného tímu.

Citovaný zdroj uvádza, že "vinníkmi" sú brankári Martin Dúbravka a Michal Šulla, obrancovia Ľubomír Šatka, Norbert Gyömbér a Milan Škriniar a záložníci Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss.

Ján Kozák sa doteraz k celej situácii nechcel detailnejšie vyjadrovať, na štvrtok však zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej azda povie viac.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti