Reakcie našich hokejistov po sobote: Oslavovať sa bude iba do polnoci, Francúzi nás prekvapili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na MS v Ostrave nad Francúzskom 4:2 a priblížili sa k postupu do štvrťfinále. S jedenástimi bodmi v tabuľke budú mať v nedeľu (19. 5.) proti Lotyšom uvoľnenejšie ruky. Po zápase, samozrejme, naši reprezentanti neskrývali spokojnosť, hoci viacerí mali voči dnešnému výkonu aj akési rezervy.

Prečítajte si výber reakcií aktérov na zápas:

Mário Grman, obranca SR, v zápase 1+1: "Máme radosť z troch bodov, nešlo to ľahko. Paliho gól nás nakopol. Teší ma víťazstvo a verím, že aj môj zdravotný stav bude lepší. Nevedel som, že som dal gól. Je to pre mňa špeciálny moment. Musíme ísť od zápasu k zápasu a hrať náš systém."

Libor Hudáček, útočník SR, v zápase 2+1: "Cítime energiu od fanúšikov, snažíme sa to pretaviť do výkonov a zatiaľ sa nám to darí. Do polnoci oslávime a zajtra nás čaká najdôležitejší zápas."

Miloš Kelemen, útočník SR: "Francúzi na nás na začiatku vybehli, ale dali sme góly. Prekvapili nás napádaním, ale dali sme si s tým rady. Ak je kvalita na našej strane, tak sa musíme viac tlačiť do bránky a nemôžeme hrať na góly do prázdnej bránky. Máme tri body a to je dôležité."

Peter Čerešňák, obranca SR: "Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Víťazstvo je veľmi dôležité, to sme potrebovali. A aj dobrý výkon. My sme vedeli, že Francúzi sú korčuliarsky založený tím, podarilo sa nám ustáť ich tlak a potom sme dali góly."

Marek Hrivík, útočník SR: "Ťažký zápas, oni dobre korčuľovali, hrali tvrdo. Sme radi za góly, ktoré nás dostali do vedenia a samozrejme v konečnom dôsledku za tri body."

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.