Slovensko čaká veľký európsky šampionát. Aká bola cesta reprezentácie na záverečný turnaj do Nemecka?

Slovenskí futbalisti sa predstavia na Eure v Nemecku.
Slovenskí futbalisti sa predstavia na Eure v Nemecku. Zdroj: TV Markíza

Futbalový festival vypukne už o pár dní a Nemecko privíta tie najlepšie európske národné tímy. Všetci pôjdu do turnaja s cieľom zaznamenať čo najlepší výsledok a výnimkou nebude ani Slovensko.

Európsky šampionát sa už nezadržateľne blíži. Futbalový festival vypukne už o pár dní a Nemecko privíta tie najlepšie európske národné tímy. Všetci pôjdu do turnaja s cieľom zaznamenať čo najlepší výsledok a výnimkou nebude ani Slovensko.

Poznáme už všetkých účastníkov turnaja aj zloženie základných skupín. Podľa toho už vieme povedať, kto je favoritom, kto môže prekvapiť a od koho sa možno príliš veľa neočakáva.

Krása futbalu je v tom, že papierové predpoklady často nič neznamenajú. O všetkom sa rozhodne až priamo na trávniku v jednotlivých zápasoch.

Tento veľký turnaj láka milióny fanúšikov a žiadny pravý futbalový nadšenec si ho nenechá ujsť. Rovnako ako pre priaznivcov sú majstrovstvá Európy veľkým lákadlom aj pre hráčov a jednotlivé reprezentácie.

Slovensko na Eure nebude chýbať

S výnimkou usporiadateľskej krajiny Nemecka sa všetci museli prebojovať na Euro z náročných kvalifikačných bojov. Tie dopadli úspešne aj pre slovenskú reprezentáciu, a tak nebudú zverenci trénera Francesca Calzonu na letnom futbalovom dobrodružstve chýbať.

Teraz máte možnosť nahliadnuť do toho, aká bola cesta Slovenska na európsky šampionát. Príležitosť na to vám dáva dokument „Cesta na Euro“, ktorý nájdete od pondelka (20.5.) v exkluzívnej premiére na Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.