Čo o štatúte reprezentanta hovoria predpisy SFZ? Tu sú jeho najpodstatnejšie body

Kouč futbalovej reprezentácie Ján Kozák počas konferencie.
Zdroj: TASR

Extréner reprezentácie Ján Kozák v utorok oboznámil verejnosť s dôvodmi jeho odstúpenia, v ktorých hovoril o porušení životosprávy a disciplíny.

Už bývalý kouč slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák na utorkovej tlačovej konferencii vysvetlil dôvody, ktorého ho viedli k ukončeniu jeho päť a pol ročného pôsobenia pri kormidle.

Skúsený odborník tak urobil po tom, čo sedmička hráčov po neúspešnom domácej súboji s Českom (1:2) porušila životosprávu a štatút reprezentanta .


Čo presne však toto znamená? Pozreli sme sa na predpisy Slovenského futbalového zväzu (SFZ), konkrétne na Štatút reprezentanta Slovenskej republiky vo futbale.

Ten obsahuje osem článkov, okrem Úvodných ustanovení, Marketingových povinností reprezentanta, Povinností SFZ a ďalších v ňom nájdeme článok 2, a síce Povinnosti reprezentanta.

V nich stojí, že reprezentant v rámci výkonu činnosti reprezentanta (okrem iného):

- dodržiava pokyny trénerov, ostatných členov realizačného tímu a udržiava disciplínu v družstve

- rešpektuje a dodržiava časový harmonogram stanovený hlavným trénerom

- dbá o svoje zdravie, riadi sa denným režimom profesionálneho futbalistu, dodržiava zásady správnej výživy a životosprávy

- udržiava sa v optimálnej psychickej kondícii a dostaví sa na každé stretnutie plne koncentrovaný, s cieľom podať svoj najlepší športový výkon

- informuje hlavného trénera a hlavného lekára o svojom zdravotnom stave

- zdrží sa akéhokoľvek konania, ktoré by mohlo poškodiť dobré meno SFZ, jeho členov, SFZ Marketing, slovenskej futbalovej reprezentácie a jej partnerov

Celé znenie aktuálneho Štatútu reprezentanta Slovenskej republiky, schváleného VV SFZ v októbri 2016, nájdete TU.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti