Tipujúci proti Švédsku ukázali prstom na víťaza. Padli až tisícové stávky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenských hokejistov čaká na majstrovstvách sveta posledný zápas v základnej skupine. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v ňom narazia na topfavorita turnaja Švédsko. Severania si v pondelok v predstihu zabezpečili prvenstvo v skupine, keď zdolali Francúzsko. Favoritom sú aj v dueli proti Slovensku.

Slováci mohli mať istotu postupu do štvrťfinále už vo vrecku, ak by v nedeľu zdolali Lotyšov, čo sa napokon nestalo. (2:3 po samostatných nájazdoch). Ak Lotyšsko v záverečnom súboji zdolá USA v riadnom hracom čase, Slovensko bude potrebovať na postup proti Švédsku získať aspoň bod. Nebude to nič jednoduché a uvedomujú si to aj tipujúci, ktorí tentoraz skôr veria nášmu súperovi.

„V slovenské víťazstvo v zápase proti Švédsku verí 14 % tipujúcich. Až 82 % stávok je na výhru Švédska. Nerozhodný výsledok po 60 minútach očakávajú 4 percentá našich klientov,“ uviedol pre TVNOVINY.sk Jozef Petko zo spoločnosti Niké.

Podobné čísla zaznamenali aj v stávkovej kancelárii Fortuna, kde sú klienti len mierne pozitívnejší vzhľadom na úspech Slovenska.

„Švédskym hokejistom verí 78 % z nich. Trinásť percent tipuje výhru Slovenska a približne 9% očakáva remízu. V prípade stávky do rozhodnutia je ten pomer 73:27 (Švédsko vs. Slovensko),“ uviedol bookmaker Fortuny Tarek Yacoob.

Najmenej optimistov eviduje spoločnosť Tipsport. Víťazstvo Slovenska v záverečnom dueli skupiny očakáva len minimum stávkujúcich.

„Slovákom momentálne verí približne 5 % tipujúcich. Podstatne viac, konkrétne 94 % si podalo na víťazstvo Švédska. V remízu po základnej hracej dobe verí 1 % našich klientov,“ uviedol Filip Timár z Tipsportu.

Prečítajte si tiež:

Dôvera v úspech Švédska je veľká

Švédi v doterajšom priebehu šampionátu predvádzajú skvelé výkony, čo viacerým dodalo odvahu. Na ich výhru v poslednom zápase skupiny si niektorí stavili štvorciferné sumy. Dokonca sa nebáli a vyskladali si kombinovaný tiket.

„Zatiaľ najvyššia stávka je za 3065 €, že Švédsko zdolá Slovensko a Nemecko si poradí s Francúzskom, vyhrať môže 5026 eur. Ďalší tipujúci si podal na rovnakú dvojicu za tisíc eur, vyhrať môže dvojnásobok vkladu. Potom tu máme klienta, ktorý verí, že Švédsko zdolá Slovensko a Lotyšsko si poradí s USA. Pri vklade 300 € môže vyhrať 4983 eur,“ priblížil Petko.

Prečítajte si tiež:

Budú padať góly?

V spoločnosti Niké evidujú aj stávku na presný počet gólov, ktoré dosiahne v stretnutí Slovensko. „Klient si podal za 1000 €, že v tomto zápase strelíme minimálne tri góly, vyhrať môže 2390 eur.“

Zástupca Tipsportu Filip Timár ďalej hovorí, že klienti očakávajú v utorok večer pomerne bohatú gólovú nádielku.

„Vo veľkom stávkujú na počet gólov v zápase. Veria, že ich padne viac ako 4,5. Na túto kurzovú príležitosť je momentálne vypísaný kurz 1,35:1.“

Vysokú dôveru v úspech nášho súpera má aj jeden z klientov Tipsportu. „Najvyššou stávkou je 1000 eur v kurze 1,5:1 na víťazstvo Švédska. Ak Slováci svojmu súperovi podľahnú, tipujúci si odnesie výhru 1500 eur,“ povedal Timár.

Našiel sa aj odvážlivec, ktorý je presvedčený o Švédskom víťazstve natoľko, že neváhal na tento rezultát staviť 1000 eur. „Ak mu tento tip vyjde, pri kurze 1.4 si pripíše výhru 1400 eur,“ prezrádza Tarek Yacoob.

Prečítajte si tiež:

Remíza s Lotyšskom priniesla aj radosť

Zástupca spoločnosti Fortuna tiež uviedol, že výsledok duelu medzi Slovenskom a Lotyšskom v predchádzajúcom stretnutí našej reprezentácie, potešil jedného z tipujúcich, ktorý premenil drobné na takmer dvetisíc eur.

„Jeden z klientov si podal za 300 eur na remízu, vyhral 1800 eur. Iný skombinoval tiket zo šiestich stávok na futbal a hokej. Mal tam aj remízu na tento zápas. Stavil za 2,5 eur a vyhral 1765 eur.“

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MS v hokeji 2024

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.