Mal by Ramsay rozbiť prvý útok? Doposiaľ strelil len tri góly

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskému prvému útoku v zložení Marek Hrivík, Juraj Slafkovský a Peter Cehlárik sa na tohtoročných MS nedarí tak, ako možno niektorí čakali. Po nešťastnej prehre s Lotyšskom začali silnieť hlasy, či by elitnú formáciu nemal Craig Ramsay rozdeliť. Bývalí reprezentanti Michal Handzuš a Branko Radivojevič sa zhodujú na tom, že zmena sa teraz bude robiť len veľmi ťažko.

Šesť zápasov, tri góly. Taká je zatiaľ bilancia prvej slovenskej útočnej formácie na svetovom šampionáte. Peter Cehlárik strelil dva góly, Marek Hrivík jeden. Najproduktívnejším z trojice je Juraj Slafkovský so šiestimi bodmi, no na prvý gól na tohtoročných majstrovstvách stále čaká.

Niektorí fanúšikovia od elitnej formácie zrejme čakali viac.

Prečítajte si tiež:

Dali dôležitý gól

Bývalý slovenský reprezentant Branko Radivojevič tiež priznáva, že zatiaľ prvý útok nezažíva svoj najvydarenejší šampionát. „Ale turnaj stále beží a myslím si, že ich čas môže stále prísť a verím, že príde,“ konštatoval pre TVNOVINY.sk.

Ďalšia bývalá stálica národného tímu Michal Handzuš si myslí, že prvý útok sa už pomaly rozbieha. „Posledný zápas mali veľa šancí, dali dôležitý druhý gól v kritickej situácii. Verím, že ich to ešte viac nakopne,“ dúfa majster sveta z Göteborgu.

Narážal tým na zápas proti Lotyšsku, v ktorom nás Cehlárik poslal do vedenia minútu a 44 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Napokon sme však vedenie udržali len necelú pol minútu a pobaltskej krajine nešťastne podľahli.

Prečítajte si tiež:

Ostatné útoky fungujú

Práve po tomto dueli sa začala hlasnejšie riešiť otázka, či by nemal Craig Ramsay vyskúšať prvú útočnú formáciu rozdeliť.

Podľa Handzuša je veľmi ťažké urobiť zmenu teraz. Radivojevič si tak isto nemyslí, že trénerský tím bude v tejto fáze turnaja hľadať iné alternatívy.

Navyše, rozbitie prvého útoku by zákonite znamenalo zásah do iných formácií. A práve tam vidia bývalí reprezentanti problém. Obaja sa totiž zhodujú na tom, že ostatné tri útoky zatiaľ fungujú veľmi dobre.

Radivojevič tvrdí, že rošáda sa mohla vyskúšať, ale už skôr a proti papierovo slabším súperom ako Poľsko či Francúzsko.

„Za mňa osobne sa dalo skúsiť zameniť jedného hráča, možno Pospíšila za Hrivíka na jednu tretinu. Ale na to bol presne priestor v týchto zápasoch. Neurobili to, veria tomu. Takže dúfam, že nás chalani ešte potiahnu,“ uzavrel.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.