Zápas so Švédmi bude o všetko alebo o nič. Takto vidia naše šance Radivojevič a Handzuš

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenských hokejistov čaká v utorok večer záverečné vystúpenie v B-skupine majstrovstiev sveta proti Švédsku. Je možné, že proti „trom korunkám“ budú môcť naši reprezentanti hrať uvoľnene a s vedomím, že postupovú miestenku majú už vo vrecku. Existuje však aj alternatíva, že budú mať nôž na krku a budú musieť bodovať.

Slovenskí fanúšikovia pred posledným zápasom v skupine už tradične vyťahovali postupovú kalkulačku. Tento rok sú v hre dva scenáre, v prípade ktorých naši reprezentanti postúpia do štvrťfinále.

Ak v utorok popoludní Lotyši proti USA nevyhrajú za tri body, Slováci budú mať postup vo vrecku ešte pred večerným duelom. Ak by však naši nedeľní premožitelia zaskočili favorita, naši chlapci budú musieť proti „tre kronor“ získať aspoň bod.

Prečítajte si tiež:

So silou súpera rastie motivácia

Proti Švédom sa nám historicky nedarí, no napriek tomu spomienky na posledný vzájomný zápas hrejú pri srdci. Fanúšikovia majú ešte v živej pamäti Slafkovského „gól z bufetu“ a víťazstvo 4:0 v zápase o bronz v Pekingu.

Bývalí medailisti z majstrovstiev sveta Branko Radivojevič a Michal Handzuš predpovedajú, že proti Švédom podáme opäť kvalitný výkon a postup medzi najlepšiu osmičku šampionátu nám neujde.

„Od zápasu očakávam veľmi dobrý hokej. Naši chlapci sa vedia so silou súpera ešte viac namotivovať a verím, že podajú najlepší výkon na šampionáte,“ povedal pre TVNOVINY.sk Handzuš.

Radivojevič predpokladá, že definitívu postupu budeme mať ešte predtým, než vôbec naši hokejisti vkročia na ľad.

„Myslím, že už Američania nám pomôžu, porazia Lotyšov a nebude tam žiadne prekvapenie. Verím, že sme dobre nastavení a uhráme aj nejaké body so Švédmi a plnohodnotne sa pripravíme na štvrťfinále,“ zhodnotil optimisticky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Exkluzívne

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.